Kam letos vyrazit na adventní trhy? Stojí za to Vídeň, Budapešť i Praha

Kam letos vyrazit na adventní trhy?
Foto: Pixabay
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:

Adventní trhy neodmyslitelně patří k Vánocům. Ta pravá kouzelná atmosféra naláká mnoho lidí. Kromě toho si odveze spoustu zážitků a mnoho zajímavých suvenýrů.

Adventní trhy jsou kouzelným zážitkem, který může dodat předvánoční atmosféře tu správnou jiskru. Pokud plánujete, kam letos vyrazit, zde je několik tipů, které adventní trhy za to opravdu stojí.

Vídeň, Rakousko

Vídeňské adventní trhy jsou známé svým tradičním kouzlem. Najdete zde nádherné dekorace, řemeslné výrobky a samozřejmě punč a svařené víno. Navíc sem jede přímá linka z Prahy, takže vlakem se na toto kouzelné místo dostanete za necelých 5 hodin.

Norimberk, Německo

Norimberský Christkindlesmarkt je jeden z nejstarších a nejslavnějších adventních trhů v Německu. Nabízí unikátní vánoční ozdoby a tradiční německé pochoutky. Přímý vlak z Prahy i Plzně jezdí několikrát denně. Do Norimberku se navíc dostanete i po dálnici D5.

Praha, Česká republika

Pražské adventní trhy jsou rozptýleny po celém městě. Mezi nejhlavnější trhy se řadí ty na Staroměstském a Václavském náměstí. Krásné stánky a historické prostředí dodávají trhům jedinečnou atmosféru. Ročně na toto místo zamíří až 100 tisíc turistů.

Krakov, Polsko

Trhy v Krakově jsou známé svým historickým prostředím. V nabídce nechybí polské speciality a řemeslné výrobky. Vlakem z Prahy se sem dostanete za 7 hodin. Autem po dálnici za 5 hodin. Pokud si chcete užít tu pravou atmosféru, vyražte co nejdříve.

Budapešť, Maďarsko

Budapešť se řadí mezi jedny z nejkrásnějších adventních trhů v Evropě. Kromě tradičních maďarských pokrmů zde najdete i ledovou dráhu a koncerty. Místní lidé ani turisté na tyto adventní trhy nedají dopustit. Každoročně se sem vydají desetitisíce lidí.

Štrasburk, Francie

Štrasburk je malebné město ve Francii. Jejich adventní trhy jsou kouzelné, a proto je toto město známé jako Hlavní město Vánoc. Místní lidé nabízejí jedinečnou směs francouzských a německých tradic.