V zimě musíte odjet na Krétu. Toto jsou důvody

Kréta je božský ostrov
Foto: Pixabay
Zveřejněno dne:

Podle pověstí se na tomto ostrově narodil nejvyšší řecký bůh Zeus. A když byl dobrý pro něj, určitě uznáte, že je to ráj pod sluncem, i vy. Tak se usaďte a podívejte se spolu s námi, co vás na tomto ostrově bude čekat, pokud se tam vydáte.

Božský ostrov Řecka

Kréta je největší z řeckých ostrovů, a jestli hledáte místo, kam se dá vyrazit na příjemnou dovolenou u moře i na podzim, právě jste ho našli. Tenhle ostrov totiž leží dostatečně na jihu na to, abyste se tam mohli v pohodě vykoupat ještě na konci září, otužilejší z vás ještě v říjnu a listopadu. Navíc je to tak rozmanitá oblast, že se určitě nemusíte omezovat jen na její pobřeží a lenošení na pláži. Na Krétě můžete objevovat města, kulturu i bohatou historii.

Sever plný krásných měst

Na severním pobřeží leží trojice nejvýznamnějších krétských měst. Nejvýchodněji je Heraklion, největší a hlavní město Kréty, které bylo založeno už před rokem 2000. př. n. l. Má velice pestrou historii, občas zářnou, jindy temnější. Býval to důležitý přístav, tržiště s otroky, ochranná pevnost před nájezdy Turků, přetahovali se o něj Řekové, Arabové a Benátčané.

Dalším z velkých měst je Rethymno, půvabné městečko se slušnou řádkou památek z dob, kdy patřilo Benátčanům a následně Turkům. A poslední je Chania, což je město ležící na západě. Chania prý leží v nejkrásnější části Kréty, v její blízkosti najdete několik poloostrovů a ostrůvků se spoustou nádherných pláží.

Divoká příroda na jihu

A jde na jižnější polovinu ostrova. Sice tam nenajdete už žádné větší město, které by hýřilo památkami, příjemných turistických letovisek a pláží je zde ale požehnaně. Na jihozápadě je třeba pláž Elafonisi, která je výjimečná tím, že má písek zbarvený dorůžova. Voda je tam mělká, ideální pro rodiny s dětmi. Chcete-li něco živějšího, vysdejte se do letoviska Paleochora. Naleznete tam všechno, co běžný turista potřebuje. A to jsou obchody, restaurace, bary a pláže, kde je hodně lidí.