V Rusku se billboardy nabízející práci v armádě i v pohřebním ústavu. Lidé jsou v šoku

Rusko
Foto: Pixabay
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality, Trendy

V Rusku se zbláznili

Billboard nejprve lákal k podpisu smlouvy s ruskou armádou, která potřebuje vojáky pro boj na Ukrajině, kde už dvacet měsíců vede invazi. Záležitost skutečných mužů. Po boku svých krajanů, zněl slogan prvního inzerátu, na němž bylo uvedeno i telefonní číslo na místní náborové středisko. Následovala reklama na místní pohřební ústav. Ten lákal zákazníky sloganem Hlavní brána na městský hřbitov. Jak místní uvedli, cítili se velmi rozhořčeni těmito nabídkami. Podle nich to je bezcitné a ubohé.

Ostuda válečné země

Na neobvyklou kombinaci reklam později upozornil prodělečný kanál na platformě Telegram, který požadoval omluvu od lidí zodpovědných za výběr reklam. V reakci na to ředitel agentury, které billboard patří, sdělil médiím, že se již veteránům omluvil. “Neměli jsme na mysli žádný skrytý význam. Je to náhoda kvůli technické povaze reklamní konstrukce zobrazující tři bannery najednou. To, co se stalo, bych mohl nazvat náhodou,” řekl ředitel.

Rusko čelí ztrátám

Odhaduje se, že válka na Ukrajině způsobuje ruské armádě obrovské ztráty. Přesto Moskva počet mrtvých nezveřejňuje. Generální štáb ukrajinské armády uvádí, že k dnešnímu dni ruské síly ztratily více než 280 000 mužů, kteří buď padli, nebo utrpěli zranění. Toto tvrzení však nelze ověřit z nezávislých zdrojů.

Webová stránka Meduza v červenci uvedla, že podle jejích výpočtů do května letošního roku zahynulo v bojích na Ukrajině přibližně 47 000 Rusů. Vycházel přitom z registru dědických řízení a statistik úmrtnosti, které získal na oficiální žádost ruského statistického úřadu Rosstat. Tyto statistiky od Rosstatu však byly pouze za rok 2022.