Ušetřete při nákupech na internetu: Zaměřte se na správné hledání a orientaci v produktech

marketing online, social media, online
Foto: Pixabay/Public domain

Nákupy na internetu nám občas mohou pěkně zamotat hlavu. Nenechte se zmást a pečlivě rozmýšlejte, jestli se rozhodnete věc zakoupit. Dost často máme tendenci volit při nákupu věcí na internetu svoji oblíbenou stránku. Představte si například, že si chcete koupit nový mobil. Otevřete si oblíbený obchod na internetu a jdete vybírat produkt. Jak si ho ale vyberete, měli byste si cenu toho stejného produktu ověřit i na ostatních webových stránkách.

Správné hledání je klíčové

Jestli chcete ten nejlevnější mobil, nebo ten nejlevnější počítat, je velká šance, že někde najdete nějakou lepší cenovou nabídku. Vyhledávání na vašem oblíbeném e-shopu by vám mělo pomoct pouze vybrat konkrétní typ produktu, ale kde ho koupit, byste se měli rozhodnout na základě ceny. Srovnat cenu produktu je docela jednoduché. Dost často stačí pouze zkopírovat název do vyhledávače a ten už vám nabídne různé obchody s různými cenami. Budete překvapení, kolik peněz můžete tímhle způsobem ušetřit. Jediné, co je potřeba, je nebýt netrpělivý a vybírat věci v klidu a s rozvahou.

Využijte srovnávače cen

Heureka nebo třeba další stránky jsou srovnávače cen, které můžete využít, když hledáte tu nejvýhodnější nabídku. Srovnávače berou data z různých internetových i kamenných obchodů a vyhodí vám už porovnané produkty. Všechny srovnávače nemusí být vždycky stoprocentní a je tedy dobré na to při výběru dražších věcí myslet.

Hledejte slevy

Přestože slevy mohou být jen reklamní trik, stejně tak jím být nemusí a můžete ušetřit. Zkuste se zaměřit na speciální dny, jako je třeba černý pátek, který bývá 24. listopadu. Dále třeba hledejte Dny Marianne, při kterých své zboží dost často zlevňují obchody s kosmetikou. Tyto slevy nemusí platit jen na internetu, ale některé budete moct využít i v kamenných prodejnách.

Využijte studentské nebo jiné slevy

Jestli ještě studujete, určitě se vyplatí pořídit si kartu ISIC. S tou totiž budete mít slevu do spousty internetových i jiných obchodů a její zařízení se vám zcela jistě vyplatí. ISIC sleva se vztahuje i na zlevněné jízdné, nebo třeba nákup jídla. Slevy pro studenty jsou široce rozšířené a je velká pravděpodobnost, že najdete to, co hledáte. 

Nechte si část peněz vrátit

Existují webové stránky, na kterých se zaregistrujete a oni vám za nákup na konkrétních webech připíšou nějaká procenta na imaginární účet. Peníze na tom imaginárním účtu si pak můžete poslat na skutečný účet a na svůj nákup tak uplatnit další slevu. Je to založené na spolupráci mezi weby, které si tak navzájem dělají reklamu. 

Zkuste swap 

Swap je založen na výměně věcí, které už nepotřebujete. Přišel k nám z ciziny a celkem rychle se rozšiřuje mezi širokou veřejnost. Nejenom v Praze najdete místa, kde se konají pravidelné swapy naživo a kde se můžete s podobně smýšlejícími lidmi seznámit a třeba i přispět na dobrou věc formou dobrovolného vstupného. Jestli se vám nechce nikam chodit, můžete se přidat do nějaké skupiny na Facebooku, kterých je také velké množství.