Sociální sítě zavedou poplatky za jejich používání. Kdo nezaplatí, přijde o všechno

Sociální sítě zdražují
Foto: Pixabay
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality, Trendy

Sociální sítě budou za poplatek

V poslední době se všichni setkáváme s tím, že sociální sítě na své stránky přidávají spoustu reklam a mnoho placeného obsahu. V rámci předplatného se snaží svým uživatelům nabídnout přístup bez reklam. Kdo si předplatné nepořídí, má však smůlu a sociální sítě jim omezí část svého obsahu. Znamená to, že se nás snaží zcela omezit od těchto platforem, které se v poslední době staly jedinou komunikací?

Sociální sítě jsou využívány lidmi po celém světě. Pokud dojde k jejich zdražení, je možné, že lidé tyto aplikace odinstalují. Například Elon Musk to prý považuje za nezbytný krok, aby se lidé naučili si více vážit ostatních věcí.

Platit se bude za všechno

Jako první s tímto nápadem přišlo YouTube. Tato platforma tento koncept zavedla na začátku roku 2023. Zájemci o prémiové služby si zaplatí 179 korun měsíčně. Když si toto předplatné koupí, nebudou už omezováni žádnými reklamami. Kdo nezaplatí, službu bude využívat na minimum, protože reklam je tam tolik, že to člověka dokáže během pár minut od sledování odradit. S něčím podobným přišla i platforma TikTok. Ta zkouší zavést účet bez reklam, který bude měsíčně stát 120 korun. Za sociální sítě si tedy pořádně připlatíme.

Poplatky pro každého

Podobně jako YouTube mají lidé i na sociální X na výběr. Buď celou službu používají bezplatně, ale mají tam mnoho reklam a omezeného obsahu, nebo si členství zaplatí, a pak si mohou užívat neomezených služeb této platformy. Podle všeho plánuje podobné akce zavést i Facebook a Instagram. Za kolik však bude předplatné, to se ještě neví.

Podle listu The Wall Street Journal by měsíční předplatné těchto sociálních sítích mělo vyjít na 250 korun. Na mobilních zařízeních by bylo předplatné vyšší, neboť provozovatel Facebooku a Instagramu by zohlednil poplatky, které si strhávají obchody s aplikacemi od Googlu či Applu. Činit by měsíčně 319 Kč. Je tedy vidět, že se musíme připravit na kruté časy.