Další řetězec zavádí potravinové bedýnky. Tři kila pořídíte za 49 korun. Pospěšte si, ať na vás něco zbyde

Potraviny za pár korun
Foto: Lidl.cz
Zveřejněno dne:

Potraviny se zužitkují

Ačkoli jsou rychle vyprodány a k jejich získání je třeba mít štěstí, mnoho řetězců potraviny v bedýnkách neustále zahrnuje do své nabídky. Tímto způsobem ušetří nejenom vlastní náklady, ale přináší velkou úsporu i zákazníkům. Vedle Lidlu, Penny a Albertu se k nabídce bedýnek s ovocem a zeleninou připojil i Globus.

V rámci úsilí snížit množství vyhozených potravin nabízejí řetězce v poslední době produkty s blížícím se datem spotřeby, s poškozeným obalem nebo s drobnými estetickými vadami za zvýhodněné ceny. Potraviny nejsou závadné a dají se ještě velmi pěkně zužitkovat. Některé slevy jsou skutečně poutavé. Které řetězce již zavedly tento koncept a kdo se k nim nově přidal?

Průkopníkem byl Lidl

Lidl byl prvním, kdo světu představil koncept bedýnek. Prodej tříkilových bedýnek s ovocem a zeleninou za 25 Kč jako součást kampaně S Lidlem šetři jídlem byl skutečným průlomem. Lidl tento koncept zavedl před dvěma lety a nyní ho ještě vylepšil. Místo bedýnek totiž používá praktičtější papírové tašky. Obchodní řetězec Penny následoval loni s dvoukilovými bedýnkami za méně než dvacet korun v rámci kampaně Šetříme hezky česky. Nyní Penny představilo i potravinové balíčky za 79 Kč s nečekaným obsahem.

Lidl a Penny Market nastartovali trend, který loni v létě přijal také Albert. Zde tuto službu nazývají záchranářské bedýnky, v nichž najdete ovoce a zeleninu, jež už nesplňuje standard prvotřídního zboží podle hodnocení zaměstnanců. V rámci iniciativy Pomozte nám neplýtvat nabízejí Albertovy tříkilové bedýnky za třicet korun. Potraviny sice nejsou nejčerstvější, ale zároveň je škoda je vyhodit.

Globus se přidal také

Globus se v posledních dnech také připojil k trendu a zavedl bedýnky v březnu tohoto roku jako součást pilotního programu, a to pouze v několika vybraných obchodech. V poslední době však je možné je najít ve všech šestnácti hypermarketech tohoto řetězce. Je třeba poznamenat, že nabídka Globusu, co se týče zachráněných produktů, je cenově vyšší než u ostatních konkurenčních řetězců. Bedýnky obsahující tři až tři a půl kilogramu alespoň čtyř druhů ovoce či zeleniny jsou k dostání za 49 Kč.