Počasí přinese prudké ochlazení a silný vítr. Oblečte teplé kabáty, máme se na co těšit

Počasí
Foto: Pixabay
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality, Trendy

Počasí nám dá zabrat

ČHMÚ v pátek dopoledne vydal výstrahu před silným větrem. Nejsilnější nárazy mají být okolo 70 kilometrů za hodinu. Podle všeho by nejvíce mělo fučet právě o tomto víkendu, kdy by se lidé měli připravit na to, že vítr může napáchat velké škody. Nejvíce na železnici. Počasí bude opravdu nebezpečné a nevyzpytatelné.

Lidé by se tak neměli vydávat do lesů a na místa, která jsou odlehlá. No to se máme na co těšit, ale to není vše. Kromě toho se pořádně ochladí a přijdou i mrazy. Vítr totiž sebou přinese studenou frontu, která ovlivní celou Českou republiku. Vítr bude opravdu velký a měli bychom se začít bát.

Oblečte teplé kabáty

Meteorologové navíc varovali, že se začnou objevovat i přízemní mrazíky. Je tedy nutné, abyste se připravili na to, že kraťasy a trika půjdou navždy do skříní. Na horách by dokonce mohlo začít sněžit. Ale to je velký problém pro zahrádkáře, protože tyto mrazíky mohou významně ohrozit teplomilné druhy zeleniny.

Od 21. do 31. října nastává období známé jako šimonská chladna. Charakterizuje ho chladné, vlhké počasí a silné větry. Během tohoto času končí hlavní vegetační sezóna a příroda se pomalu připravuje na nadcházející zimní měsíce. V některých středních a horských oblastech mohou padat sněhové přeháňky a někdy se mohou objevit i první výrazné mrazy.