Pandora náramky: Rady a tipy, na co se zaměřit a na co si dát pozor

Pandora
Zveřejněno dne:

Pandora má velký výběr

Náramky Pandora jsou rozděleny do 3 základních kolekcí. Každá z nich má své odlišnosti. Liší se nejen vzhledem, ale také doporučenou délkou náramku. Asi nejznámější jsou jednoduché hadí náramky Moments, ke kterým můžete přidat různé korálky nebo přívěsky. Kolekce Reflexions je typická svými plochými náramky s klipy. Nejmladší je hravá a odvážná ME, která zahrnuje řetízkové náramky s vyměnitelnými články a různými přívěsky. Kromě těchto tří kolekcí vyrábí Pandora také klasické jemné řetízkové nebo pevné náramky, ke kterým se nepřidávají žádné komponenty.

Náramky Pandora Moments

Látkové náramky Pandora Moments se vyrábějí ve velikostech od 16 do 21 cm. Některé modely najdete také ve velikostech 15 a 23 cm. Správnou délku náramku zjistíte tak, že k obvodu svého zápěstí přičtete 2 cm. Výsledné číslo zaokrouhlete nahoru na nejbližší centimetr. Látkový náramek může nošením a pod tíhou korálků povolit a roztáhnout se o další 2-4 mm.

Proč zvolit náramek až o 2 cm větší? Korálky, které se do náramku přidávají, potřebují své místo. Pokud byste měli náramek těsně kolem ruky, už by se na náramek nevešly. Proto je důležité si před koupí náramku promyslet, jak jej chcete nosit. Pokud se vám líbí prázdný nebo na něm chcete nosit jen jeden či dva korálky, klidně si vyberte menší.

Pokud naopak chcete mít náramek plný korálků a zároveň dáváte přednost volnějším šperkům, zvolte o 1 cm větší, než je doporučeno. Pevné náramky Moments jsou k dispozici pouze ve třech velikostech. Velikost 17 – pro obvod zápěstí 15-16 cm, velikost 19 – pro obvod 17-18 cm a velikost 21 – pro obvod 19-20 cm. Je do nich přidáno menší množství korálků než do klasických trubičkových. Proto nemusí být o tolik větší než zápěstí.

Náramky Pandora Reflexions

Elegantní ploché náramky Reflexions jsou k dispozici ve velikostech od 15 do 21 cm. Velikost určíte tak, že k obvodu svého zápěstí přičtete 1 cm a zaokrouhlíte nahoru na nejbližší celé číslo. Náramky Reflexions se neroztahují jako náramky Moments, proto si hned vyberte náramek, který vám bude pohodlně sedět. Proč jen 1 cm navíc, a ne 2 jako u kolekce Moments? Náramky i spony z kolekce Reflexions jsou ploché.

Náramky Pandora ME

Správná délka náramku Pandora ME se určuje stejně jako u kolekce Moments, a to tak, že k obvodu vašeho zápěstí přičtete 2 cm. Náramek Pandora ME je specifický tím, že jeho velikost můžete měnit také přidáváním nebo ubíráním článků na náramku. Můžete jej tedy například půjčit své matce, dceři nebo kamarádce.

Jak zjistit velikost, když má být náramek dárkem?

Podívejte se do své šperkovnice, a pokud v ní náramek Pandora již máte, bude to pro vás nejjednodušší. Velikost můžete také zjistit tak, že dámu uchopíte dvěma prsty kolem zápěstí. Samozřejmě musíte vybrat vhodnou dobu, kdy jí to nebude připadat nápadné. Poté změříte vnitřní obvod elipsy vytvořené palcem a ukazováčkem/prstem. Pokud obdarovaná tvrdě spí, můžete jí obvod zápěstí změřit také pomocí tkaničky, zatímco spí. Při nákupu však vybírejte obchody a e-shopy, které zaručují výměnu šperku v případě, že se velikost i přes vaši snahu netrefí.