iPhone 15 je akorát klamavý trik na zákazníky. Nic nového nepřinesl

Zveřejněno dne:

iPhone 15 je normální kus střední třídy

Řadu let patří září ve světě smartphonů americkému Applu. V tomto období výrobce z Cupertina představuje řadu novinek, mezi nimiž jsou i ikonické iPhony. Letošní rok jsme se dočkali již patnácté generace, která skrývá čtyři modely. V posledních letech se zdá, že prudký vývoj technologie smartphonů poněkud zpomalil. S příchodem iPhone 15 se mnoho lidí ptá, zda je to skutečná inovace, nebo jen další marketingový manévr ze strany Apple.

Je opravdu nový?

Když se podíváte na řadu 15, může se na první pohled zdát, že design se neměnil. Oproti loňské řadě 14 jsou totiž změny v designu zanedbatelné. A vybavení telefonu? Téměř totožné, jako předchozí řada. Ano, je možná tenčí a má lepší materiály, ale je to opravdu dostatečný důvod k upgradu? Apple tradičně představuje nové funkce a vylepšení s každým novým modelem. Ale u iPhone 15 se zdá, že většina těchto “nových” funkcí je již k dispozici na jiných zařízeních nebo byla jen mírně vylepšena oproti předchozímu modelu.

Cena: Stojí za to?

iPhone 15 není levným smartphonem. Když zvážíte skutečnou hodnotu toho, co dostáváte oproti ceně, mnoho spotřebitelů se ptá, zda stojí za to investovat do tohoto nového modelu. Zatímco iPhone 15 může mít několik menších vylepšení a upravený design, je důležité pečlivě zvážit, zda tyto změny opravdu ospravedlňují cenu. Je to inovace nebo jen marketingový trik? Rozhodnutí je na vás.