Automobil bez topení jakoby nebyl
S nástupem chladnějšího počasí začínají řidiči přepínat z klimatizace na topení. Mnoho z nich má za zvyk si auto nejprve vyhřát, aby si zajistili větší komfort při jízdě. Avšak tato praxe může být finančně nákladná, protože za to může být řidiči uložena pokuta. Napadlo vás někdy, že policie má na něco takového právo? Dejte si pozor. „Řidič nesmí obtěžovat ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích ani jiné osoby zejména nadměrným hlukem, znečišťováním ovzduší, rozstřikováním kaluží, bláta nebo zbytečným ponecháním motoru stojícího vozidla v chodu,“ cituje zákon web Automania.

Topení v autě může přinést komplikace
Pokud řidič nechá své vozidlo běžet na volnoběh s zapnutým topením, může mu hrozit sankce. Toto jednání je oblíbené nejen mezi těmi, kteří neradi nastupují do chladného automobilu, ale i mezi těmi, kteří v mrazivých dnech chtějí snáze odstranit námrazu ze skel. Porušení tohoto pravidla může stát řidiče až 2 500 korun. Pokud si tedy chcete vychutnat teplo ve voze, měli byste být opatrní.
Opatrnost je na místě i v letních měsících
Je rovněž nepřípustné nechat auto běžet na volnoběh s zapnutou klimatizací. Kromě toho, že tímto způsobem znečišťují ovzduší, mohou motoristé také porušit zákon tím, že ponechají motor v chodu. Web Aktuálně navíc zdůrazňuje, že takový provoz může být škodlivý pro motor, který se tím zbytečně opotřebuje. „Občas se objeví lidé, kteří podají stížnost. V takovém případě je povinností policie reagovat na udání,“ upozorňuje web Egoman.