Jak poznat falešné AirPods od pravých? Jedině podle těchto indicií

Airpods
Foto: Redakce
Zveřejněno dne:

AirPods jsou terčem podvodů

K identifikaci neautentických AirPods nebo AirPods Pro je potřeba zaměřit se na jemné rozdíly, které na první pohled neuvidíte. Pro lepší orientaci jsme srovnali několik běžně dostupných modelů s originálními AirPods Pro a připravili pro vás seznam, na co se zaměřit.

Různé internetové bazary jsou zahlceny napodobeninami sluchátek AirPods a AirPods Pro, což vzhledem k jejich oblibě není nijak zvláštní. Tyto padělky se objevují na pochybných e-shopech i na platformách pro soukromý prodej. Nejdříve se podíváme na napodobeniny, aby bylo jasné, na jaké detaily si dávat pozor. Ukáže se, jak precizně mohou být softwarové a hardwarové charakteristiky společnosti Apple kopírovány.

Zaměřte se na detaily

Balíček sluchátek, který jsme obdrželi, se na první pohled nelišil od skutečných AirPods. Uvnitř levně vypadajícího obalu byla ovšem zapečetěná krabička, což je jasný varovný signál, že se jedná o padělek. Už na obalu bylo vidět, že chybí obvyklá fólie. Smršťovací fólie od Apple je pevně utažená, zatímco na padělku byla místy povolená. Ovšem i na padělku byl přítomen typický Apple tahák pro snadné otevření.

Krabice se velmi podobala té od Applu, avšak byla méně robustní a boky se mírně prohýbaly. Uvnitř byly klasické položky, mezi které patří návod, kabel Lightning a sluchátka. Manuál byl na tenčím papíru a kabel Lightning byl chaoticky zabalený. U samotných sluchátek byly rozdíly subtilní, což nás přinutilo pro důkladné zkoumání.

Je nutno srovnat s originálem

Bez přímého srovnání s originálním výrobkem můžete tyto rozdíly snadno přehlédnout. Jakékoli podezřelé detaily by vás měly upozornit na možný padělek. Softwarově jsou padělky často vyspělé a mohou napodobovat většinu funkcí Applu. Přesto existují určité rozdíly, na které byste se měli zaměřit. Například po otevření pouzdra se zobrazuje vyskakovací okno, což bylo dříve typické jen pro originální AirPods.

Po spárování se vypadají jako skutečné a i sériové číslo je často napodobeno. Navíc, i když může ANC být přítomné v levných sluchátkách, jeho nefunkčnost nebo omezená funkčnost jsou indikátory padělku.

Autorizovaní prodejci produktů Apple jsou například: