3 jednoduché způsoby, jak být v práci šťastnější

student, typing, keyboard
Zveřejněno dne:

Stanovte si cíle

Podle amerického motivátora a spisovatele Earla Nightingalea je definice úspěchu “postupná realizace stanoveného cíle nebo ideálu”. Nejšťastnější jsme také tehdy, když se nám daří a dosahujeme úspěchů, takže pokud nevíte, kam směřujete, není vždy jasné, zda jste vůbec něčeho dosáhli. Pokrok se rovná štěstí, a proto je stanovení cílů rozhodující pro dosažení spokojenosti v práci. A nemusí to být zrovna velké cíle. Stejně důležité jsou malé týdenní a denní cíle, které vám dávají pocit pokroku a pomáhají vám budovat dynamiku směrem k velkým cílům.

Vytvořte si týdenní plán

Jste ve stresu a ochromení? Pokud ano (a i kdyby ne), musíte se nejprve zeptat sami sebe: “Mám plán?”. Pokud vaše odpověď zní: “Nemám čas na vytvoření plánu!”, pak si ho vytvořte. Pak okamžitě zpomalte. Když nemáte čas na vytvoření plánu, je to neklamné znamení, že ho opravdu potřebujete. Neplýtvejte duševní a emocionální energií na to, abyste všechny tyto informace udrželi v hlavě. Zamyslete se nad posledním dnem před odjezdem na dovolenou – pokud jste jako většina lidí, budete mít v tento den hodně práce.

Přestaňte se snažit být dokonalí

Proč? Máte uzávěrku a máte seznam věcí, které musíte před odjezdem vyřídit. Nic vás nerozptyluje, protože přesně víte, co musíte udělat a co můžete nechat na další den. V tom je síla plánu. Ale i když je plánování každého dne skvělým začátkem, soustředění se na stromy někdy znamená, že pro stromy neuvidíte les. Možná budete rychle odhazovat věci, ale jsou to ty správné věci? Proto potřebujete týdenní plán, který bude v souladu s vašimi cíli.

Jednou z nejlepších rad je přiznat si, že nikdy nestihnete všechno. Můžete si však vybrat, co uděláte a co ne. Tolik času a emocionální energie trávíme starostmi o “všechny ty věci, které jsem ještě neudělal”, ale život se stane mnohem šťastnějším, když se naučíte nezabývat se nepodstatnými věcmi. Nejdříve udělejte velké věci a drobnosti nechte být, pokud to jde.