Vlak v Plzni usmrtil mladého člověka. Spoje nahradí autobusy, na cestující čeká zpoždění

Vlak v Plzni usmrtil člověka
Foto: Policie ČR
Zveřejněno dne:

V neděli večer vyjížděli všechny složky IZS k vážné nehodě v Plzni. Podle prvotních informací vlak srazil osobu, která se pohybovala v kolejišti.

Vlak v Plzni usmrtil člověka

K nešťastné události, která si vyžádala jeden lidský život, došlo v neděli v podvečer. Událost se stala na hlavní železniční trati mezi stanicemi Plzeň hlavní nádraží a Plzeň-Koterov. Muž podle prvotních informací přecházel koleje a zachytil ho projíždějící rychlík.

„Muž narozený v roce 1998 utrpěl zranění neslučitelná se životem. Lékař záchranné služby konstatoval exitus,“ prozradil mluvčí krajské záchranné služby Vítězslav Sladký. „Dle zatím zjištěných skutečností měl muž společně se svým známým železniční koleje, v místě, které k tomu není určené. Bohužel vlak, který jel ve směru na Plzeň, zachytil přecházejícího může,” popsala okolnosti nehody policejní mluvčí Eva Červenková.

Trať je uzavřena

„Nález usmrcené osoby v kolejišti. Na místě probíhá zásah složek integrovaného záchranného systému a vyšetřování události,“ uvádí České dráhy. Případem se nadále zabývají kriminalisté, kteří u zemřelého nařídili soudní pitvu. Rodina byla ihned informována, bližší informace prozatím nechtějí policisté vzhledem k věku mladíka specifikovat. České dráhy následně informovaly své cestující o tom, že spojení budou nabírat velká zpoždění. Trasa je uzavřena a bude nahrazena autobusovou dopravou.

Ve 21:00 došlo k obnovení provozu.