FOTKY: Plzeň bude mít zbrusu nové venkovní kluziště. Lidé jsou nadšení, bude to něco neskutečného

Venkovní kluziště v Plzni
Foto: Redakce Justday
Zveřejněno dne:

Plzeňané se dočkají svého prvního veřejného kluziště. To se rozhodlo vybudovat město Plzeň za spolupráce městského obvodu Plzeň 2- Slovany. Výstava trvá několik měsíců, ale její realizaci předcházely dlouhé domluvy.

Venkovní kluziště v Plzni

Plzeň se konečně dočká něčeho nového. Doposud místní lidé museli navštěvovat krycí zimní stadion, který se nachází na Doudlevecké ulici v Plzni. Tento stadion však pojal jen malé množství lidí. Nejvíce všem vadilo, že sem chodili i rodiče s dětmi, kteří se bruslit teprve učí.

Proto se také město Plzeň rozhodlo jednat a svým obyvatelům nabídnout něco nového. Spolu s počtem obyvatel je jasné, že jeden zimní stadion na tak velké město nestačí. „Srdečně zvu všechny milovníky bruslení, aby si přišli užít tuto naši novou aktivitu pod širým nebem, která v Plzni dosud chyběla. Posledních několik let totiž počasí zimním radovánkám ve městě příliš nepřálo a rybníky nezamrzly tak, aby bylo bruslení na nich bezpečné,“ řekl starosta Slovan Lumír Aschenbrenner.

Lidé jsou nadšení

Jak se ukázalo v průzkumu naší redakce, lidé jsou nadšení. ,,Ano, něco takového v Plzni opravdu chybělo, konečně něco pořádného,” dodala paní Jana z Plzně. ,,Je to skvělé, konečně budeme mít možnost, kam s dětmi vyrazit,” dodal pan Honza. Slavnostní otevření veřejného prostoru s ledovou plochou zahájí přestřižení pásky za účasti vedení slovanského obvodu, vedení města i kraje v 10 hodin. „Poté je v plánu vystoupení krasobruslařů ze sportovního klubu ARENA Plzeň,“ prozradila místostarostka slovanského obvodu Eva Trůková.

Vstupné za pár korun

Vstupné vyjde bruslící jen na 50 korun, děti do 120 cm mohou na led zdarma. „Zájemci si zde budou moci zapůjčit brusle a hrazdičky pro nejmenší sportovce. Brusle si tu můžete nechat také nabrousit a k dispozici bude zde i stánek s občerstvením,“ prozradil starosta, který dodává, že nabídka poskytovaných služeb bude opravdu bohatá.

„Veřejnost se ale může těšit i na akce, které zde chystáme. Například 5. prosince se na ledové ploše vyrojí Čerti na ledě. A hned dvakrát si návštěvníci užijí Adventní překvapení na ledě se Sněhoskřítky, a to 3. a 17. prosince,“ zve místostarostka Eva Trůková. Kluziště by se mělo otevřít 24. listopadu.