V Plzni vyhlásili válku hazardu. Do dvou let by měl být všemu konec

V Plzni vyhlásili válku hazardu
Foto FB Roman Zarzycký má rád Plzeň
Zveřejněno dne:

Město Plzeň se rozhodlo rázně zakročit proti hazardním hrám. Podle primátora města Plzně je situace neúnosná a je třeba ji ihned řešit.

Město Plzeň to bere opravdu vážně. Před nedávnou dobou primátor města vyhlásil absolutní zákaz hazardu a jeho nulovou toleranci. Roman Zarzycký, který za celou iniciativou této akce stojí, je cíl jasný. Musí se vytěsnit z katastru nemovitostí ty herny, které ohrožují mládež. A mezi ně patří i kasina. Jednotlivé provozovny by měly nejdéle do dvou let. 

V Plzni vyhlásili válku hazardu

„Plníme předvolební sliby, které jsme občanům dali. V tuto chvíli je v Plzni téměř čtyřicet hracích míst v souladu s vyhláškou. Tu chceme neprodleně změnit tak, aby do dvou let v Plzni nebyla ani jedna herna a ani jedno kasino. Jsem přesvědčen, že negativní jevy, které se s herními místy pojí, převažují nad ekonomickou stránkou věci a příjmem peněz z hazardu do městského rozpočtu. Těší mě, že se proti hazardu v Plzni postavili i všichni radní, za což jim děkuji,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Podle něho se tato vyhláška nyní týká 48 míst a provozoven. Na několika místech nebyla hra ukončena, a to z důvodu neplnění zákona. Nejvíce těchto podniků se nachází v centru města. „Likvidace hazardu jde ruku v ruce s naší snahou zlepšovat bezpečnost na území města Plzně. Podle vypracované analýzy her na území města Plzně, která byla provedena letos v lednu, je v Plzni 37 heren a kasin. Tyto provozovny v případě vydání vyhlášky zaniknou ve chvíli, kdy jim skončí platnost vydaných povolení, nejpozději však do dvou let,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Jiří Winkelhöfer.

Podle magistrátu města Plzně jsou příjmy do městského rozpočtu z těchto hazardních her ve výši 410 milionů korun. „Trend on-line her versus technické hry (zejména automaty) navíc směřuje ke stále vyššímu podílu využívání on-line her. Příjem z hazardu tak bude zřejmě dál klesat,” uvádí plzeňský magistrát.