V Plzni se natáčí film Bomba. Lidé se mají na co těšit, čekají je velké dopravní komplikace

V Plzni se bude natáčet
Foto: Magistrát města Plzně
Zveřejněno dne:

Plzeň se znovu dostane do filmu. Lidé se však musí připravit na to, že se jich bude týkat i výrazná uzavírka a dopravní komplikace. Ani volný pohyb chodců nebude bez komplikací.

V Plzni se bude natáčet

Plzeňané zažijí opravdu nezvyklou podívanou. V centru města se bude natáčet nový film režiséra Víta Klusáka. „Natáčení proběhne na náměstí Republiky v Plzni od 17. do 22. listopadu. Součástí natáčení budou 17. 11. ve večerních hodinách též pyrotechnické efekty,“ informoval dnes Magistrát města Plzně.

Kromě toho, že se výrazně omezí doprava centru Plzně, bude pro kolemjdoucí připravena velká podívaná. Do filmu totiž bude třeba zahrnout různé efekty a ohňostroje. Na to se lidé mohou z bezpečné vzdálenosti podívat. Na hladký průběh natáčení bude dohlížet policie.

Zimní motiv

„Děj jsme přesunuli do zimní Plzně na vánoční trhy na náměstí Republiky – a to pro jejich rozlehlost, kompaktnost a malebnost a také pro monumentálnost přilehlé katedrály sv. Bartoloměje,“ prozradil své rozhodnutí režisér Vít Klusák. Ten také dodal, proč ho nadchlo právě malé plzeňské náměstí.

Ve filmu se kromě známých hereckých tváří objeví i herci z plzeňských divadel. „Film byl zároveň podpořen z dotačního titulu „Podpora tvorby audiovizuálních děl v Plzeňském kraji“. Snímek by měl být dokončen v průběhu roku 2024 a plzeňští diváci jej budou moci zhlédnout jako jedni z prvních,” uvádí ve svém oficiálním prohlášení Magistrát města Plzně.