Městský obvod Plzeň 1 rozsvítí svůj vánoční stromek o něco dříve. Přijďte se podívat, vyzývá město

Městský obvod Plzeň 1 bude svítit dříve
Foto: UMO 1
Zveřejněno dne:

Vánoce se blíží. Každý městský obvod v Plzni se připravuje na rozsvícení svého vlastního stromečku. Obvod Plzeň 1 se rozhodl, že to tentokrát uskuteční o něco dříve. Kdy se můžete přijít podívat?

Městský obvod Plzeň 1 bude svítit dříve

Městsky obvod Plzeň 1 se rozhodl, že letos rozsvítí vánoční stromeček o něco dříve. Může za to především původní tradice, kterou obvod pravidelně dodržoval. Datum bylo vybráno záměrně. Na Lochotíně je zvykem rozsvěcet vánoční strom v úterý po první adventní neděli.

To však tento rok vychází na 5. prosince, kdy jako každý rok chodí do rodin Mikuláš, čert a anděl.„Nechtěli jsme narušit tuhle tradici, kdy jsou mnozí doma a čekají na Mikuláše, proto strom tentokrát rozsvítíme o něco dříve. Děti si tak mohou užít nejen naši akci, ale o týden později i čerty,“ vysvětlila vedoucí Organizačního odboru ÚMO Plzeň 1 Diana Matějčková.

Na co se můžeme těšit?

Rozsvícení vánočního stromu je v tomto městském obvodu už po několik let tradiční akcí, na kterou místní obyvatelé velmi rádi dochází. Každoročně slavnostní rozsvícení probíhá i na Vinicích. Tam se vánoční stromek rozzáří též 28. listopadu (v odpoledních hodinách), avšak bez kulturního programu. Důvodem je rozsáhlá louky za školou, kde se nyní nachází staveniště. Celá rekonstrukce tohoto prostředí bude bude dokončena až na začátku příštího roku.

„Budeme rádi, když se obyvatelé Vinic přijdou letos podívat na Lochotín a akci si užijí tam. Věříme, že na Vinicích zase společně rozsvítíme strom v příštím roce, a to i s kulturním programem,“ uvedla starostka Jedničky Ivana Bubeníčková.