Vytížená plzeňská křižovatka dostane o víkendu nový povrch. Řidiči se mohou radovat

Křižovatka
Foto: město Plzeň
Zveřejněno dne:

Křižovatka dostane nový povrch

Opravdu vytížená křižovatka u plzeňského Mostu Milénia na trati Doudlevecká x U Trati x Prokopova dostane o víkendu 14. a 15. října konečně novou fasádu. Celá rekonstrukce se zdárně blíží ke svému konci a řidiči se tak mohou radovat. Její uzavření totiž všem dlouhé měsíce komplikovalo dopravu.

Stavba měla být delší

Opravu této důležité plzeňské křižovatky se podařilo zkrátit na polovinu. Jak uvedl náměstek primátora, křižovatka o tomto víkendu zažije poslední důležité úpravy. ,,V sobotu firma kompletně vyfrézuje vozovku po polovinách, přičemž průjezd pro vozidla zůstane vždy půlkou zachován a půlkou povede objízdnou trasou. V neděli pak bude položen nový asfaltový povrch v celé křižovatce, průjezd je plánován ve stejné režimu jako v sobotu,“ prozradil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Práce v neděli ovlivní městskou hromadnou dopravu. Od sedmé hodiny ranní dojde k odklonu trolejbusové linky 13 z Prokopovy a Doudlevecké ulice. 

Linka 13 pojede obousměrně odkloněna mezi zastávkami Pařížská a Doudlevce ETZ po trase Americká – Klatovská – E. Beneše – Samaritská – Zborovská.

Zrušené zastávky po dobu odklonu: Prokopova; U Radbuzy; Zimní stadion; U Plynárny; Samaritská.

Náhradní zastávky na objízdné trase: Mrakodrap; Chodské náměstí (zastávky VLD před SPŠ stavební).