Oprava vodovodního kanálu za 10 milionů komplikuje dopravu na Roudné. Připravte se na kolony a čekání

Komplikuje to dopravu na Roudné
Foto: Pixabay
Zveřejněno dne:

Řidiči by se v těchto dnech měli obrnit velkou dávkou trpělivost. Oprava vodovodu totiž komplikuje dopravu na Roudné. Tvoři se budou kolony a dlouhé zácpy.

Stavební práce v této zóně budou pokračovat i po novém roce. Ačkoliv se všichni snaží, aby práce výrazně nenarušily dopravu, kolony se stejně tvoří. ,,Zastávky budou mít nová nástupiště s přístřešky, přístupové chodníky s novým přechodem pro chodce a veřejným osvětlením. Upravené bude také odvodnění a celoplošně vozovka včetně obrubníků. Součástí projektu je rovněž stavba středového ostrůvku u zastávky ve směru do centra,” dodala Barbora Hájková z Magistrátu města Plzně.

Komplikuje to dopravu na Roudné

Pro řidiče to však představuje výrazné omezení v dopravě. V ulici Na Roudné se aktuálně provádí výměna vodovodního řadu, kdy je uzavřen pravý jízdní pruh ve směru k Jateční ulici. Stavební akce by měla být dokončena do 10. prosince 2023.

Zároveň bude po předpokládané zimní pauze v téže ulici dokončena rekonstrukce zastávek městské hromadné dopravy V Ráji. Hotovo by tak mohlo být na jaře 2024. Stavební práce budou provedeny po polovinách vozovky s kyvadlovou dopravou.