Jídlo v Plzni: 12 tipů na nejlepší restaurace, kam musíte vyrazit

Jídlo Plzeň
Zveřejněno dne:

Jídlo v Plzni je nejlepší

V Plzni si pochutnáte například na tradiční české kuchyni, ke které si můžete dát výtečné plzeňské pivo. V tomto městě narazíte i na vynikající italské pizzerie nebo těstoviny, které vás na chvíli přenesou do Itálie. Pokud máte chuť na výborné koktejly, můžete vyrazit do podniku jménem Zapa Bar.

Kde se v Plzni dobře najíst: 12 skvělých restaurací

Ať máte chuť na lahodný guláš, objevujete novinky v české kuchyni či si chcete dopřát chutě z jiných koutů světa, Plzeň je tím pravým místem. Přesvědčte se sami na následujících místech, které pro vás naše redakce vybrala jako ty nejlepší. Jídlo v Plzni stojí za zkoušku, které nebudete litovat.

Pivní hospoda Na Spilce

Nacházející se přímo v komplexu slavného pivovaru Pilsner Urquell, je Hospoda Na Spilce místem, které by neměl minout žádný gurmán či milovník piva. Kromě tradičních českých specialit, které skvěle ladí s jejich renomovaným pivem, je zde také jedinečná atmosféra doplněná dlouholetou tradicí pivovaru. Jídlo zde je opravdu famózní a vyhlášené.

Restaurace & Hotel u Salzmannů

Tato historická kavárna a restaurace má tradici sahající až do 17. století. Kromě klasických plzeňských jídel a bohatého výběru piv přináší Restaurace U Salzmannů pravý zážitek z české gastronomie. Její rustikální design a vřelý personál dělají toto místo místním favoritem. Ani zde jídlo není špatné, naopak, tato restaurace je velmi žádaná.

Pizzeria Da Pietro 

Pro ty, kteří touží po italské kuchyni, je Pizzeria Da Pietro tím pravým místem. Tato restaurace, známá svými pizzami s tenkým těstem a domácími těstovinami, nabízí kousek Itálie v srdci Plzně. Teplá, přívětivá atmosféra a vynikající obsluha ji činí oblíbenou mezi místními i turisty. Vydejte se na toto místo a poznáte, jaká je nejlepší světová Pizza v Plzni. Jídlo zde je neskutečné.

Restaurace Rango 

Restaurace Rango, nabízející fúzi české a mezinárodní kuchyně, je moderní stravovací zařízení v Plzni. Menu se mění sezónně, což zaručuje čerstvé a inovativní pokrmy. Stylový interiér a pozorná obsluha ji činí oblíbenou volbou pro jakékoliv příležitosti. 

Pivovar Purkmistr 

Tento minipivovar a restaurace je rájem pro milovníky piva. Purkmistr nabízí širokou škálu řemeslných piv spolu s nabídkou srdelných českých jídel. Venkovní pivní zahrada je ideálním místem pro užití si jídla a piva na slunci. 

Pivovar a Restaurace Groll 

Tento pivovar a restaurace nabízí návštěvníkům možnost ochutnat pivo vařené podle tradičních postupů a receptur. Kromě piva nabízí také širokou škálu českých a mezinárodních jídel. 

Švejk restaurace

Na idylku starých časů jako z obrázků Josefa Lady už nemusíte jen vzpomínat. V plzeňské restauraci Švejk zažijete atmosféru, kde se dříve narození cítí mladí a mladí jako v pohádce. Švejk restaurace u „Pětatřicátníků“ je druhou největší restaurací v Plzni, rozkládá se na dvou patrech, kdy přízemí disponuje 40 místy k sezení a horní patro 160 místy k sezení. Jídlo zde je opravdu excelentní ve stylu vojáka Švejka. Druhou pobočku naleznete ve Dvořákově ulici, která se nachází v Plzni na Borech. 

Vinárna a Restaurace U Mansfelda

U Mansfelda se můžete těšit na tradiční české pokrmy s moderním twistem, a to vše v atmosféře historického domu. Díky pohostinnému prostředí a skvělému servisu je tato restaurace oblíbená mezi místními i návštěvníky města. I zde jsme jídlo vyzkoušeli a je výtečné.

Hospůdka Kozlovna Doubravka

V této typicky české hospůdce si můžete vychutnat nejen široký výběr piv, včetně proslulého Piva Kozel, ale i autentické české speciality, což ji činí ideálním místem pro milovníky tradiční české gastronomie.

Koktejl bar Zapa

Pokud hledáte místo s inovativními koktejly a moderní kulinářskou nabídkou, Zapa Bar je tím pravým. Jeho moderní design a vstřícný tým vytvářejí bezkonkurenční atmosféru, kde si může každý najít to své.

Restaurace Dolce Vita

Kapacita restaurace je 60 míst, stoly jsou určeny pro 2-6 osob. Na přání je možná úprava kapacity stolů dle vašich požadavků. Restaurace nabízí široký výběr středomořské kuchyně a velký výběr pizzy na jejichž přípravu dohlíží tým šefkuchařů Pavel Kutlák a Ondřej Mudra. Jídlo zde je naprosto bravurní.

Café Terraza 

Ačkoliv se jedná spíše o kavárnu, naleznete zde široké spektrum zákusků i nápojů. Navíc se tato kavárna nachází na velmi pěkném místě. Disponuje výhledem na samotné plzeňské náměstí a doslova se z očí do očí díváte plzeňské věži. Elegantní prostory na vrcholu hotelu Central jsou jako plátno plné neomezených možností.

Zážitky z Plzně

Pokud od Plzně očekáváte trochu víc, můžete se trochu odvázat. Dopřát si můžete například degustaci světových rumů včetně dialogu s rumovým someliérem, vydat se do pivních lázní a spojit odpočinek s degustačním menu, kde si pochutnáte na tříchodovém menu z bio kvalitě, a nebo si užijte let balónem s výhledem na Plzeň.