FOTO: Městské lázně v Plzni se dočkají změny. Peklo zmizí, lidé se těší

Městské lázně Plzeň
Foto: Wikimedia Commons
Zveřejněno dne:

Postrach Plzně, ostuda města. Tak jsou v posledních letech nazývané městské lázně na Denisovo nábřeží. Ty se však konečně dočkají pořádné proměny.

Lázně se změní

Městské lázně v Plzni se konečně dočkají své proměny. Po několika letech nic nedělání, kdy celý objekt chátral a padal lidem na hlavu, se město Plzeň rozhodlo tuto historickou budovu předělat.

V objektu by se mělo nacházet velké wellness centrum, obchody, ale především bude sloužit jako relaxační zóna. Do 30.8.2023 bylo aktivní výběrové řízení, do něhož se mohli investoři, kteří se chtějí na projektu podílet, přihlásit.

Změna bude velká

„V dané lhůtě jsme obdrželi celkem tři nabídky, a to elektronickou cestou. S výsledkem jsme spokojeni, jako nejvýhodnější jsme vyhodnotili účastníka s předloženou cenovou nabídkou téměř šesti milionů korun,“ prozradil informace o zakázce náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí, investic a majetku Martin Záhoř.

Ten dále uvedl, jak to bude celé probíhat. „Staveniště bude předáno bezprostředně poté, co podepíšeme s dodavatelem smlouvu a ta nabyde účinnosti. Pak má dodavatel 3 měsíce na plnění smlouvy tedy na samotné bourání ve vnitrobloku.“