Podzimní farmářské trhy budou na plzeňském náměstí každou sobotu až do prosince – FOTKY

Jídlo v Plzni
Foto: Openverse
Zveřejněno dne:

Farmářské trhy jsou hitem

Farmářské trhy jsou mezi lidmi velmi oblíbené. Každou sobotu budou na plzeňském náměstí každou sobotu až do 16. prosince. Konají se vždy od 8:00 do 12:00 hodin. Jenže jak se ukázalo, lidé tyto trhy berou útokem a prodejci leckdy již ve 12 hodin nemají co prodávat. Mezi Plzeňáky se jedná o poměrně vyhlášenou akci.

„Plzeňané se mohou těšit každou sobotu na zhruba padesát prodejců skvělého lokálního jídla. Trhy jsou součástí celosvětového hnutí Slow food. Proto umožňujeme prodej jen skutečně kvalitního a originálního jídla. Zhruba sedmdesát procent prodejců pochází z Plzeňského kraje,“ řekl pořadatel trhů ze sdružení envic Tomáš Popp.

Domácí výrobky jsou priorita

Na farmářských trzích v Plzni navíc naleznete prodejce, kteří zde prezentují především své domácí výrobky, žádné uměle vytvořené slátaniny, které nikdo nechce kupovat. A nabídka sortimentu je opravdu široká. Naleznete zde nejen pečivo, ale také med, ovoce, zeleninu, uzeniny a květiny z domácích zahrad. A naše redakce nemohla na místě chybět. Na farmářské trhy jsme se vydali kolem 10 hodiny dopolední.

14. října totiž poprvé odstartovala podzimní vlna trhů. Na místě bylo mnoho lidí, především rodiny s dětmi, které si přišly nakoupit kvalitní ovoce a zeleninu. Někteří zde sháněli podzimní výzdobu a dekorace na své hroby. ,,Na trhy se každý rok těším a každou sobotu mám jasný program,” řekla pro naší redakci jedna z návštěvnic.

[rl_gallery id=”12589″]