V Plzni se stala vážná nehoda. Ochromila Rokycanskou třídu, na místě zemřel člověk – FOTKY

V Plzni se stala vážná nehoda
Zveřejněno dne:

Dnes v podvečer došlo na Rokycanské třídě k vážné nehodě. Auto srazilo v plné rychlosti chodce, který na místě zemřel. Bylo to vážné. Zasahovat musel celý integrovaný záchranný systém, ale muži již nikdo nedokázal pomoci.

Nehoda s tragickým koncem se odehrála na Rokycanské třídě v Plzni, kde osobní auto srazilo chodce. Přes rychlý zásah lidí a zahájení laické resuscitace muž svým zraněním podlehl. Z dostupných informací vyplývá, že muž přecházel silnici mimo vyznačený přechod pro chodce poblíž zastávky Hřbitovní. Byl oblečený do tmavého oblečení a v kombinaci s tmou a deštěm ho řidička auta přehlédla.

V Plzni se stala vážná nehoda

K nehodě došlo na frekventované Rokycanské třídě v úterý večer. ,,Před příjezdem našich posádek již probíhala laická resuscitace, kterou pak převzali naši záchranáři. Zranění byla natolik vážná, že lékař musel konstatovat smrt a na místo byl povolán koroner,” informovala Andrea Divišová z krajské záchranky.

,,Policie je na místě a vyšetřuje okolnosti nehody. Doprava je v místě nehody omezena a řídí se do jednoho jízdního pruhu ve směru z centra,” doplnila policejní mluvčí Eva Červenková. Podle informací serveru Krimi-Plzeň řidička, přibližně padesátiletá žena, nepostřehla muže, který přebíhal silnici mimo přechod u autobusové zastávky Hřbitovní. V době nehody pršelo a muž měl na sobě tmavé oblečení.

Místo je neprůjezdné

,,Upozorňujeme řidiče na omezení provozu na Rokycanské třídě v Plzni, kde došlo k tragické dopravní nehodě, při které po střetu s motorovým vozidlem zemřel chodec. Plzeňští policisté jsou na místě a zjišťují veškeré okolnosti dopravní nehody. Provoz dopravy je v místě dopravní sveden do pravého jízdního pruhu ve směru z centra města,” uvedla mluvčí policie s tím, že policisté chtějí upozornit všechny účastníky silničního provozu, aby dodržovali bezpečnostní pravidla a byli obezřetní a ohleduplní.

Foto IZS