V Plzni se konal tradiční masopust. Lidé se vesele bavili, teplé počasí vylákalo desítky Plzeňáků

V Plzni se konal masopust
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:

V sobotu odpoledne se konal v Plzni masopust. Tradiční akce přilákala několik Plzeňáků, kteří si chtěli užít zábavu. Co všechno se odehrálo a co říkají místní?

V Plzni se konal tradiční masopust. V 10 hodin vyrazil průvod přibližně padesáti účastníků, který následně prošel přes Boleveckou náves a oživil tak památku na takzvané bláznové dny, jež jsou pro Bolevec tradiční. Tradice, která na počátku 20. století upadla v zapomnění, byla v roce 2022 znovu obnovena díky snaze místních obyvatel, dobrovolných hasičů, Národního památkového ústavu a úřadu prvního plzeňského obvodu.

Návštěvníci se navíc mohli těšit z tradičních pochoutek zabijačky a měli možnost si poslechnout hudební vystoupení. „Připomeneme si krásnou lidovou tradici, během níž uvidíme, jak masopust slavili naši předci,“ řekla starostka městského obvodu Plzeň 1 Ivana Bubeníčková.  Současně s průvodem v Bolevci vypukl další masopustní průvod i na Doubravce, kde byla tato tradice znovu zavedena před třemi lety.

V Plzni se konal masopust

Maškary se sešli v parku Potoční, kde již od 9 hodin ráno začal program, který pro děti připravil různé akce, jako malování na obličej. Poté se všichni společně vydali do Habrmannova parku. Spolu s nimi byl na cestě i soubor Jiskra. Zde byl pro účastníky připraven bohatý kulturní program a všichni měli možnost ochutnat speciality z masopustní zabíjačky. Oslavy masopustu skončily okolo 17 hodiny.

A co na to říkají Plzeňáci? ,,Akce je skvělá, bylo to fajn a počasí nám přálo. Nejlepší sobota,” dodala maminka, která přišla se svými dětmi. ,,Je to skvělé, hlavně to počasí. Je únor a venku je jako na jaře, parádní program a dobré jídlo,” dodal jiný účastník akce.

foto redakce