V Plzni se chystá výstavba východního okruhu: Měl by ulevit dopravě a zvýšit plynulost provozu

Chystá se výstavba východního okruhu
Foto: Openverse
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:

Město Plzeň má v plánu znovu odklonit dopravu z centra města. Tam se pravidelně každý všední den tvoří nekonečné kolony, ve kterých řidiči zůstanou i několik hodin. Zpoždění následně omezuje i vozidla IZS. Jednání s občany brzy začne.

Město Plzeň si nechalo vypracovat další analýzu projektu Východní okruh. Ten by měl mít celkem pět variant. Především městská část Slovany by se na tento okruh měla úspěšně napojit. Tím by se snížil počet aut projíždějící částí Plzeň 2. Pro chodce by se také zvýšila bezpečnost. Občané se k výsledkům mohou vyjádřit 22. listopadu od 17 hodin v zasedací místnosti Radnice Slovany.  

,,Na prvním setkání, které proběhlo v září, jsme obyvatelům Slovan představili výsledky zpracované analýzy dopravního řešení na Slovanech. Již na místě padla řada dotazů, které jsme občanům zodpověděli. Jedná se však o rozsáhlé téma a je mi jasné, že mnoho otázek mohlo napadnout účastníky až později. Proto jsme vyhověli žádosti a uskutečníme ještě toto druhé setkání, na kterém dáme prostor pro vyjasnění všeho, co občany zajímá,“ říká náměstek pro dopravu a životní prostředí Aleš Tolar.

Chystá se výstavba východního okruhu

„V porovnání všech aspektů vyšla jako nejvhodnější původní, územním plánem zvažovaná varianta, napojení při ulici Na Růžku. Konkrétní projekt prozatím zpracovaný není, ale navržena by zde měla být dvouproudá komunikace, která bude mít odstup od současné zástavby minimálně 15, ale v převážné části až 30 metrů. Vznikne tak nová ulice doplněná alejemi nových stromů a přibydou také místa k parkování pro místní občany,“ vysvětlil plány Petr Raška z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně

„Lidé se s výsledky analýzy mohli seznámit na setkání v září a následně na webových stránkách Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně. Do poloviny října byl prostor na zasílání e-mailových dotazů a nyní se s občany k tomuto tématu potkáme ještě jednou,“ doplnil.

Kompletní výsledky analýzy koncepčního řešení dopravy na Slovanech jsou zveřejněny na webu www.ukr.plzen.eu.  

foto Město Plzeň