FOTKY: V Plzni hořelo obchodní centrum. Lidé stáli promočení na ulici, nikdo nesměl odejít

V Plzni hořelo obchodní centrum
Foto: IZS
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:

V Plzni na Slovanech hořelo známé obchodní centrum. Lidé byli z místa okamžitě evakuovaní, ale odejít domů nesměli. Podle všeho potřebovali hasiči zjistit, zda se uvnitř nikdo nenachází.

Kolem 16. hodiny odpolední se v úterý rozezněl poplach v obchodním centru Galerie Slovany. Na místo okamžitě vyrazilo několik sanitních a hasičských vozů. Na místě nastal zmatek a nikdo nevěděl, co se děje.

V Plzni hořelo obchodní centrum

,,Seděl jsem na pobočce místní banky a najednou se spustila vzduchotechnika, byl to hrozný rámus. Bankéřka ihned věděla, že je to požární poplach. Jakmile jsem vyšel ven, bylo vidět, jak se nahoře z posledního patra valí viditelný kouř a pak se začaly zavírat všechny obchody a evakuovat lidi pryč,” uvedl jeden z evakuovaných.

Hasiči odhadují, že z místa evakuovali až tisicovku lidí. Škoda předběžně 750tis. Příčina v šetření. ,,Snažíme se zabránit rozšíření požáru ze střešní jednotky vzduchotechniky/klimatizace do střešního prostoru. Nasadili jsme cobru,” uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Nastal chaos

Podle jednoho z občanů, který na místě byl, nastav velký chaos. ,,Bylo to hrozný, lidi se chovali jako blázni. Nesnažili se utíkat ven, ale chtěli se podívat, co se děje. Vůbec nebrali ohledy na druhé,” prozradil pan Janek, který byl právě na nákupech.

16:56 – Rozsah požáru byl cca 2 až 4m². Plamenné hoření je již uhašené, hasiči aktuálně vyhledávají skrytá ohniska.

16:57 – Požár byl lokalizován. Počet zasahujících hasičů je redukován.