Škola na Doubravce projde rekonstrukcí za 170 milionů. Bude to velká proměna, místní jsou nadšení.

Škola na Doubravce projde rekonstrukcí
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:

Historická budova základní školy na Doubravce v Plzni se brzy dočká rozsáhlé rekonstrukce a bude rozšířena o přístavbu. V této budově bude umístěn úřad čtvrtého městského obvodu.

Nedávno byly otevřeny obálky s cenovými nabídkami na realizaci rekonstrukce budoucího úřadu. Přihlásilo se celkem 7 zájemců. Odbor investic nyní musí prověřit všechny nabídky a vybrat tu nejvýhodnější. Starosta obvodu Tomáš Soukup vyjádřil spokojenost s pokrokem v plánech na nový úřad, o kterém se diskutuje již řadu let.

Škola na Doubravce projde rekonstrukcí

„V uplynulých dnech se otevíraly obálky s cenovými nabídkami na zhotovitele rekonstrukce budovy budoucího úřadu. Přišlo 7 nabídek. Odbor investic musí v následujících dnech zkontrolovat náležitosti všech nabídek a vybrat tu vítěznou, která bude ekonomicky nejvýhodnější. Jsem moc rád, že se podařilo posunout plány na nový úřad, o kterém se mluví už řadu let,“ raduje se starosta městského obvodu Plzeň 4 Tomáš Soukup.

Práce na rekonstrukci by měly začít na jaře. Nejprve bude nutné zbourat stávající šatnu a nahradit ji moderní přístavbou. Zároveň dojde k úpravě interiéru budovy tak, aby vyhovoval potřebám úřadu. V návrhu interiéru spolupracují zástupci obvodu s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. V budově vznikne víceúčelový sál, který bude možné využít pro obřady nebo menší společenské akce. Dojde také k obnově přilehlého parku, který bude veřejnosti přístupný během dne a poskytne venkovní prostor pro svatby.

Celkové náklady na rekonstrukci a přístavbu budovy dosáhnou 170 milionů korun. Tuto částku zajistí město Plzeň, přičemž čtvrtý obvod města Plzně přispěje částkou 25 milionů korun.

Foto a vizualizace ÚMO 4