Ledovka znovu komplikuje dopravu. Od rána hasiči evidují stovky výjezdů, nejhůře je na tom Plzeňský a Karlovarský kraj

Ledovka komplikuje dopravu
Zveřejněno dne:

Jak meteorologové předpovídali, tak se i naplnilo. Silnice na několika místech v České republice byly od rána pokryty ledovkou. Situace byla nejhorší v ranních hodinách na Plzeňsku, kde se stalo hned několik dopravních nehod po sobě. Hasiči varují a prosí, aby řidiči zbytečně nevyjížděli.

V noci došlo v západních Čechách k pokrytí části silnic ledovkou, což vedlo k prudkému nárůstu počtu dopravních nehod. Všechny záchranné složky musely kvůli tomu vyjíždět na různá místa, a to od časných ranních hodin. Aktuálně policie v Plzeňském a Karlovarském kraji řeší několik dopravních nehod současně.

Ledovka komplikuje dopravu

Situace na silnicích je komplikovaná a je doporučeno nikam nejezdit. Například hned brzy ráno došlo k dopravní nehodě na silnici 171 u obce Janovice nad Úhlavou, v blízkosti rozvojové zóny směrem na Strážov. Na místě nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Podle prvotních informací řidička nepřizpůsobila svou jízdu namrzlé silnici a nezvládla pravotočivou zatáčku.

,,K dopravní nehodě došlo dnes ráno před půl devátou. Řidička narozená v roce 2001 jela s vozidlem Citroën ve směru od Strážova na Janovice nad Úhlavou a zřejmě při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, na naledí dostala smyk, přejela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem Škoda. Oba účastníci dopravní nehody byli transportováni do nemocnice,” uvedla nám k této nehodě mluvčí policie.

Bouralo se i v Karlovarském kraji

Z důvodu dopravní nehody tří vozidel došlo k uzavření dálnice D6 na 151. kilometru ve směru od Kynšperka nad Ohří do Karlových Varů. Jedno z vozidel skončilo na střeše a další dvě vozidla se ocitla v příkopě. Na místě nehody zasahují záchranné složky. Záchranáři zasahovali také na dálnici D6 před sjezdem na Šabinu, kde se stala další nehoda. Z této nehody převzali celkem pět zraněných osob.

V Plzni na Skvrňanech u tzv. “myší díry”, došlo ke střetu dvou vozidel. Dále záchranáři zasahovali u dopravní nehody u Litic, kde se střetla další dvě vozidla, přičemž došlo k zraněním. Poslední hlášenou dopravní nehodou byla situace u Dobřan na převaděči a u Kladrub. V těchto oblastech je dopravní situace komplikovaná a je doporučeno řidičům přizpůsobit svou jízdu aktuálním podmínkám a sledovat informace o dopravní situaci.

foto IZS