Jarní prázdniny v Plzni a České republice. Kdy budou a jak si naplánovat volno?

Jarní prázdniny v Česku
Zveřejněno dne:

Jarní prázdniny se blíží. Ačkoliv teprve nedávno skončily prázdniny zimní, děti se mohou těšit na další volno. Jak si tedy naplánovat volno a kdy můžete vyrazit na hory?

Již brzy nastanou jarní prázdniny. První na řadě jsou děti z oblastí Tachovska a Domažlicka. V roce 2024 se jarní prázdniny rozdělují do šesti turnusů, které se konají od počátku února až do poloviny března v různých částech České republiky. Zde je přehled termínů prázdnin.

Plzeňský kraj

  • Domažlice, Tachov 5. února – 11. února 2024

V těchto dnech budou mít prázdniny také v Praze 1 až 5, Blansku, Brně-město, Brně-venkov, Břeclavi, Hodoníně, Vyškově, Znojmě, Lounách a Karviné.

  • Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih 19. února – 25. února 2024

V tomto období budou mít prázdniny i ve městech Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín.

  • Rokycany, Klatovy 11. března – 17. března 2024

Prázdniny v těchto dnech budou mít také v Benešově, Berouně, Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Trutnově, Pardubicích, Chrudimi, Svitavách, Ústí nad Orlicí, Ostravě-město a Prostějově.

Jarní prázdniny v Česku

12. února – 18. února 2024

Prázdniny budou mít v Praze 6 až 10, Chebu, Karlových Varech, Sokolově, Nymburku, Jindřichově Hradci, Litoměřicích, Děčíně, Přerově, Frýdku-Místku, Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči a Žďáru nad Sázavou.

26. února – 3. března 2024

Prázdniny budou mít v České Lípě, Jablonci nad Nisou, Liberci, Semilech, Kladně, Kolíně, Kutné Hoře, Písku, Náchodě a Bruntále.

4. března – 10. března 2024

Prázdniny budou mít v Mladé Boleslavi, Příbrami, Táboře, Prachaticích, Strakonicích, Ústí nad Labem, Chomutově, Mostě, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Olomouci, Šumperku, Opavě a Jeseníku.

foto ilustrační