Do Dobřan vede nová komunikace. Místní lidé jsou nadšení, doprava se zrychlila

Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:

Z Dobřan do Dnešic vede zcela nová komunikace. Místní lidé jsou nadšení a doufají, že jí znovu nezničí projíždějící kamiony. Celá výstavba trvala několik měsíců.

Rekonstrukce úseku silnice III/18035 mezi Dobřany a Dnešicemi až k silnici II/230 stála přibližně 33,83 milionu korun. Projekt realizovala firma Silnice Klatovy a celková doba prací činila pět měsíců.

Délka opravovaného úseku silnice III/18035 byla celkem 7 105,57 m. Stavba probíhala z větší části za úplných uzavírek. „V blízkosti stavby jsou mimo jiné známá keramička Lassersberger, lom pro těžbu kaolinu, Psychiatrická léčebna v Dobřanech i jiné menší firmy. Silničáři se snažili maximálně přizpůsobit stavební práce tak, aby nedocházelo ke zbytečnému omezování veřejné linkové dopravy a obsluhy těchto firem,“ poznamenal náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Rekonstrukce začala v červnu tohoto roku. Správa a údržba silnic 16. listopadu oznámila, že je hotovo. Stavba byla rozdělena do čtyř etap. „První byla mezi komunikací II/230 a obcí Dnešice, druhá mezi obcemi Dnešice a Chlumčany Keramička. Třetí etapou byl průtah obcí Chlumčany Keramička až po odbočku na Dobřany a čtvrtá etapa vedla mezi obcí Chlumčany Keramička a městem Dobřany,“ prozradil technik stavby Ladislav Zábranský ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje.