Další vážná nehoda na Plzeňsku. Dodávka se střetla s osobním vozem, na vině byl mikrospánek

Nehoda na Plzeňsku.
Napsal/aIvana
Zveřejněno dne:

Na první pohled klidný večer byl pro složky integrovaného záchranného systému prozatím ten nejhorší od počátku roku. Vyjížděli k několika dopravním nehodám, za které ve většině případů mohla ledovka.

Ve středu večer, krátce po 21:00, došlo v blízkosti Švihova k dopravní nehodě, při které se srazila dodávka s osobním automobilem. Z místa bylo nahlášeno, že dvě osoby jsou zaklíněné a možná vážně zraněné, což si vyžádalo okamžitý zásah všech záchranných složek. Hasiči museli použít hydraulické nástroje k vyproštění řidičů z obou vozidel. Zároveň zajistili místo nehody, provedli nezbytná protipožární opatření a pomocí sorbentu se postarali o likvidaci uniklých provozních kapalin.

,,Záchranáři na namístě ošetřili ženu narozenou v roce 1973, která byla zaklíněná ve voze, a poté ji se středně těžkými zraněními transportovali na Akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Muž narozený v roce 1992, který jel v dodávce, utrpěl zranění lehčí až středně těžké a vzhledem k mechanice nehody byl směřován na Traumacentrum téže nemocnice,” uvedla nám mluvčí záchranářů.

A tím nekončíme. ,,Řidič narozený v roce 1992 jedoucí s vozidlem značky Fiat Ducato ve směru od Švihova na Červené Poříčí při projíždění mírné levotočivé zatáčky vlivem únavy usnul a s vozidlem přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem tovární značky Škoda Superb řidičky narozené v roce 1973, přičemž po střetu bylo vozidlo Škoda odraženo na svodidla. Dechové zkoušky provedené u řidiče i řidičky byly s negativními výsledky. Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 295 tisíc korun,” uvedla k nehodě tisková mluvčí policie.

foto PČR