Aristokratka ve varu měla předpremiéru v Plzni. Dorazila Balzerová i Vejdělek. Kino praskalo ve švech

Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:

V pondělí odpoledne se v plzeňském kině Cinestar uskutečnila předpremiéra komedie Jiřího Vejdělka s názvem Aristokratka ve varu. Jedná se o pokračování prvního dílu Poslední aristokratka, který se u diváků setkal s velkým úspěchem. Kino bylo plné a dorazil i samotný režisér s herečkami.

První díl filmu Poslední Aristokratka se odehrává během Vánoc, zatímco jeho pokračování s názvem Aristokratka ve varu je situováno do jarního období Velikonoc. Tento film byl opět natáčen na jižní Moravě a do kin přijde 18. ledna. Právě dnes, tedy 15. ledna, se ale v Plzni uskutečnila slavnostní předpremiéra, na které nechyběli ani známí herci.

Ve filmu se v roli mladé aristokratky Marie znovu objeví Yvona Stolařová, její rodiče Vivian a Franka ztvární Tatiana Dyková a Hynek Čermák. Postavu kuchařky hraje Eliška Balzerová, údržbáře představuje Pavel Liška a kastelána hraje Martin Pechlát. Natáčení probíhalo hlavně na zámku Milotice v Hodonínsku, který byl i místem vzniku celého projektu Aristokratka a stal se součástí prohlídek zámku.

Kino bylo plné

Spisovatel Evžen Boček, který je kastelánem zámku, byl jasnou volbou pro samotné natáčení. „Byla to samozřejmá volba. Kromě autenticity místa jsou pan Boček a jeho žena skvělými hostiteli a ve všem nám byli nápomocní. Nemohli jsme si vybrat lépe,“ vysvětlil režisér Jiří Vejdělek. Další natáčecí lokace zahrnovaly zámky v Lemberku a v Rájci nad Svitavou na Blanensku.

„Druhé díly nebo pokračování filmů nemám moc ráda, ale naštěstí se ve scénáři Aristokratky ve varu objevilo několik nových, velice výrazných, dějotvorných postav, které život na zámku osvěží svou přítomností, ale také způsobí nemalé problémy. To moje paní Tichá si pořád udržuje svoji krásnou trvalou, ale podezírám ji, že trochu nasává ořechovku. I mimo záběr,“ prozradila Balzerová o své postavě.