Zemřela Olga Knoblochová, zakladatelka značky Dermacol. Důvod jejího úmrtí je šokující, nikdo to nečekal!

Zemřela lady Dermacol
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieOsobnosti

Zemřela Olga Knoblochová, žena, která se podepsala na kráse tisíce žen. Její odchod je zcela nečekaný a všichni kolegové jsou v šoku. Důvody jsou překvapivé a nikdo netušil, že se to stane právě na Vánoce.

Ve věku 90 let zesnula legendární Olga Knoblochová, spoluzakladatelka kosmetické značky Dermacol a první česká vizážistka, které se v zahraničí přezdívalo Lady Dermacol. Knoblochová byla známá tím, že sama nikdy nepodstoupila jediný chirurgický zákrok, jako je lifting nebo liposukce. V roce 1958 se podílela na založení Ústavu kosmetiky a v roce 1966 byla u zrodu firmy Dermacol.

Zemřela zakladatelka Dermacolu

Její společnost se proslavila především krycím make-upem, jehož vývoj probíhal ve spolupráci s Filmovým studiem Barrandov. Některé produkty Dermacolu si dokonce zakoupil Hollywood. Knoblochová se věnovala vývoji produktů, organizaci předváděcích akcí v zahraničí a pomáhala značce Dermacol prosadit se na světových trzích.

Po dobu dvaceti let působila jako prezidentka Unie kosmetiček ČR, napsala několik knih a učebnic o kosmetice a vyškolila stovky kosmetiček. „Ať jde žena kamkoli, má mít dobrý pocit, a proto má vypadat dobře. To se dost podceňuje. Když si zkusí ráno upravit pleť jako takovou, ani nemusí příliš líčit oči. Vypadá hezky, svěže. Pouhé umytí je ale málo a nezachrání to ani silné nalíčení očí,“ uvedla rodačka z Prostějova v roce 2016 v rozhovoru pro deník Právo. Za její úmrtí zřejmě může náhlá nemoc.

foto archiv redakce