Zemřela Jana Hlaváčová. Důvody jejího úmrtí jsou šokující a bolestné

Zemřela legenda Jana Hlaváčová.
Zveřejněno dne:
KategorieOsobnosti

Po dlouhých letech boje s těžkou nemocí, která jí přinášela nejen fyzické, ale i duševní bolesti, následovala Jana Hlaváčová svého milovaného manžela, herce Luďka Munzara, do hereckého nebe. Tato herecká legenda, známá například z role Jarči Krbcové ze seriálu Chalupáři, zemřela ve věku 85 let.

„Jana Hlaváčová zemřela krátce před půlnocí ze soboty na neděli,“ potvrdil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Herečka dlouhodobě trpěla Parkinsonovou chorobou, která postupně ukončila její aktivní kariéru. K této nemoci se později přidaly i deprese. Od roku 2013 se Hlaváčová téměř neobjevovala na veřejnosti a její zdravotní stav se v roce 2019 ještě více zhoršil po smrti jejího manžela, divadelního herce Luďka Munzara. Ztráta manžela ji hluboce zasáhla a herečka ztratila chuť do života.

Zemřela herecká legenda Jana Hlaváčová

„Nemám chuť chodit ven ani s nikým mluvit. Komunikace mi jde těžko a v životě jsem toho už řekla dost. Teď chci jen v klidu dožít,“ vyjádřila se Hlaváčová. „Za prvé se mi občas komunikuje velmi těžce a za druhé jsem se toho v životě namluvila až až. Bylo to moc hezké, ale bylo toho dost, jak se říká. Já teď už chci jenom v klidu dožít,“ tvrdila smutně.

Jana Hlaváčová se naposledy objevila před kamerou v roce 2011, kdy hrála v psychologickém dramatu Petera Krištúfka Viditelný svět. V roce 2012 byla oceněna Cenou Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu. O tři roky později, v roce 2015, obdržela stejné ocenění, tentokrát za celoživotní mistrovství v oblasti dabingu.

foto Nextfoto