Vítěz MasterChefa 2023: Nechtěl žít a úplně ztratil chuť do života. Tohle jsou šokující důvody!

MasterChef 2023
Zveřejněno dne:
KategorieOsobnosti

Jak jsme vás již včera informovali jako první, vítězem dalšího ročníku této kulinářské show se stal pohledný kuchař Jan Albrecht. Ten si díky této soutěži splnil svůj sen. Ačkoliv to na první pohled vypadá, že je v jeho životě vše zalité sluncem, byly dny, kdy si sáhl na dno.

Jak jsme vás již informovali, vítězem další řady soutěže MasterChef Česko se stal bývalý manažer a podnikatel Honza. Honza se v soutěži ukázal jako správný chlap. Nikdy nikoho nepomlouval, nikdy nikomu neublížil a všichni mu nakonec přáli výhru. A tento sen se mu splnil. Jan Albrecht, vítěz soutěže MasterChef Česko 2023, právě oslavuje svůj triumf v této prestižní a náročné kuchařské show.

Jeho cesta k vítězství nebyla snadná, neboť se musel utkat s desítkami talentovaných amatérských kuchařů, kteří se stejně jako on, snažili probojovat až na samotný vrchol. Toto vítězství pro Honzu představuje nejen uznání jeho kulinářských dovedností, ale také začátek nové životní etapy plné nových výzev a příležitostí. Zároveň si tím dokázal, že život má cenu.

Nechtěl žít a ztratil chuť do života

Honzova cesta v MasterChef Česko byla pozoruhodná, a to díky jeho schopnosti přinášet inovativní a kreativní přístupy k vaření, což mu umožnilo vyniknout mezi ostatními soutěžícími. Jeho vítězství otevírá dveře do světa profesionálního vaření a nabízí mu možnost rozvíjet svou kariéru v gastronomii. Jeho život ale nebyl vždy tak růžový, jak se na první pohled může zdát.

V jednu chvíli se dokonce ocitl na samotném dnu a nevěděl, jak ve svém životě má pokračovat. Cítil se na dně a ztratil veškerou chuť do života. „Dlouho jsem pracoval na manažerské pozici v gastru. Samozřejmě, že pod velkým tlakem. A protože opravdu dost vydržím, jel jsem dlouho na hraně nebo přes hranu, než jsem po pár letech úplně vyhasl a vytratila se mi ze života veškerá radost,“ prozradil čerstvý MasterChef 2023. Kromě úspěchu v 7. řadě soutěže MasterChef Česko, která byla pro Honzu Albrechta velkou výzvou, mu v osobním životě pomohla také metoda Wima Hofa. Tato metoda, známá také jako Iceman metoda, zahrnuje pravidelné koupele v ledově studené vodě.

Znovu se postavil na nohy

Během dvouminutového pobytu v mrazivé vodě dochází v těle k řadě fyziologických procesů, které mají prokazatelně pozitivní vliv na zdraví. „Také díky tomu jsem se doslova odrazil ode dna a našel cestu. Když to jednou zkusíš, všechno je najednou jiné a chceš se daleko víc vracet do svého srdce, dělat věci tak, jak je cítíš, a hlavně z nich mít radost jako malý kluk,“ říká Honza Albrecht, čerstvý MasterChef.

Jak se postupem času ukázalo, otevřel se novým výzvám, jako byl právě MasterChef. „Je to soutěž, kterou miluju a sleduju od začátku. Tuhle výzvu jsem přijal a šel do toho po hlavě. Věděl jsem, že když budu sám sebou a použiju vše, co jsem se o sobě v posledních letech naučil, bude to pecka. Začal jsem vařit úplně novým způsobem. Říkám mu vědomé vaření,“ popisuje svou situaci finalista MasterChefa.