Pohřeb Karla Schwarzenbergera byla ostuda. Tohle se tam stalo, všem bylo opravdu trapně

Pohřeb Karla Schwarzenbergera byla ostuda
Zveřejněno dne:
KategorieOsobnosti

Dnes měl velký pohřeb někdejší politik a zastánce politických názorů Karel Schwarzenberger. Jenže jeho pohřeb byla tak trochu komedie a ostuda. Tohle se stalo.

Politik, šlechtic a významná osoba. Karel Schwarzenberger pro Českou republiku udělal tolik, že se to nedá ani popsat. Alespoň to o něm někteří říkají. Právě dnes se konal jeho pohřeb, kterého se chtělo zúčastnit mnoho lidí. Mezi nimi nechyběly ani veřejně známé osobnosti, které se sem přišly blýsknout. Byla to opravdová ostuda a tohle se vážně nepovedlo.

Pohřeb Karla Schwarzenbergera byla ostuda

Krátce po osmé hodině ranní dorazil pohřební vůz s erbem šlechtického rodu Schwarzenbergů, doprovázený policejními motocykly s rozsvícenými majáčky, na Pražský hrad. Zde se ve dvanáct hodin odehrávala zádušní mše za Karla Schwarzenberga. Rakev, přikrytou modro-bílou vlajkou rodu, nesli do katedrály svatého Víta vojáci.

Jejich přítomnost při obřadu symbolizovala především státní pocty a smutek, kteří mnozí politici krátce před jeho úmrtím vyjádřili. Po skončení mše byly ostatky Karla Schwarzenberga přepraveny a uloženy v rodinné hrobce u zámku Orlík. Jenže to, co se předtím stalo, byl opravdový trapas. Tohle nikdo nečekal a stali jsme se po celém světe k smíchu.

Trapas po celém světě

Petr Pavel se rozhodl pronést několik slov na počest tohoto významného politika. Jenže s úspěchem se moc nesetkal, trochu koktal a lidem se vůbec nelíbilo to, co říkal. Naopak projev českého kněze a teologa Tomáše Halíka měl velký úspěch. Mnozí se shodli na tom, že byl mnohem lepší než Petr Pavel. No taková ostuda se ještě nikdy nestala. Prezident, který byl odsunutý na druhou kolej, se stal diskutovaným po celém světě.

Foto ODS