Král Karel III. má rakovinu. Stahuje se z veřejného života a zahajuje léčbu

Král Karel III. má rakovinu
Zveřejněno dne:
KategorieOsobnosti

Buckinghamský palác vydal dnes odpoledne velmi znepokojivou zprávu. Král Karel III. má totiž rakovinu. Okamžitě se stahuje z veřejného života a zahajuje patřičnou léčbu.

V pondělí bylo z Buckinghamského paláce oznámeno, že král Karel III. trpí rakovinou, což překvapilo veřejnost. Spekulace o rakovině prostaty byly vyvráceny, i přes nedávný zákrok, kterým si král prošel. Přesný typ rakoviny, kterým je král postižen, zůstává neznámý, jak uvádějí královské zdroje.

V reakci na diagnózu, Buckinghamský palác informoval, že král Karel III. okamžitě zahájil s léčbou. Navzdory své situaci se král cítí dobře a je plný optimismu ohledně svého zotavení. Palác také uvedl, že král se těší na návrat k plnění svých královských povinností.

Král Karel III. má rakovinu

,,Během králova nedávného zákroku v nemocnici kvůli zvětšení prostaty byl zaznamenán zvláštní problém. Následné diagnostické testy identifikovaly formu rakoviny,” píše se v prohlášení, ve kterém se dále uvádí, že král zahajuje léčbu. „Jeho Veličenstvo se léčí s nezhoubným zvětšením prostaty. Právě při tomto zákroku byl zaznamenán samostatný problém, jenž vyvolal obavy. Tento problém byl následně diagnostikován jako forma rakoviny. Bude probíhat náležitá léčba,“ uvedl mluvčí paláce.

I když 75 letý král dočasně pozastaví své veřejné aktivity, bude pokračovat ve vykonávání svých ústavních povinností jako hlava státu. V neděli se ještě před zahájením léčby účastnil bohoslužby v kostele na svém panství v Sandringhamu. Podle zpráv britských médií se král v pondělí ráno vrátil do Londýna, kde má započít svůj léčebný proces.

foto Flickr