Tohle byl nejvíce emotivní moment večera. Hana Zagorová by byla pyšná. Vyprodaná Lucerna hovoří za vše, slzy tekly proudem

Hana Zagorová by byla pyšná
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieOsobnosti

V úterý večer se konal koncert v pražské Lucerně, který byl zaměřen na počest slavné zpěvačky Hany Zagorové. Ta náhle zemřela minulý rok v září. Od té doby se mnoho jejích kolegů nemohlo s jejím odchodem smířit, o čemž hovoří i emoce, které během koncertu panovaly.

Úspěšná zpěvačka, herečka a vše v jednom. To byla Hana Zagorová, kterou měli všichni rádi. Jak o ni prozradil její dlouholetý přítel Josef Vágner, Zagorová během svého života nikdy neřekla jediného špatného slova o svých přátelích. Vždy se ke všem chovala s otevřenou náručí a doufala, že se její chování jednoho dne odrazí i na tom, jak se k ní budou chovat ostatní. A je vidět, že zpěvačka byla mezi svými kamarády opravdu oblíbená.

Hana Zagorová by byla pyšná

Koncert jako emotivní pocta – tak by se dal popsat vzpomínkový večer na Hanu Zagorovou, který pro svou zesnulou manželku uspořádal Štefan Margita. Emoce byly cítit v každém koutě vyprodané pražské Lucerny, kde diváci většinu času trávili ve stoje, aplaudujíce hvězdnému obsazení zpěvaček, jež přišly vzdát hold této legendární zpěvačce. Akci podpořil producent a moderátor Leoš Mareš.

Jedním z nejdojemnějších momentů večera bylo vystoupení Jitky Čvančarové. V nádherných zelených šatech předvedla emotivní interpretaci písně Adieu, přičemž sama bojovala se slzami. Na konci svého vystoupení poslala Haně Zagorové vzdušný polibek směrem k hudebnímu nebi. ,,Měla jsem tu čest se s Hankou setkat a myslím, že tady dnes večer zpívají všichni, kteří byli její srdci blízcí,” sdílela své emoce po koncertu zpěvačka Monika Absolonová.

Nejdojemnější moment na závěr, slzy tekly proudem

Překvapení večera přišlo, když Monika Absolonová upozornila na absenci jednoho důležitého hlasu – Štefana Margity, který se rozhodl nevystoupit, cítě, že večer patří Haně. Absolonová však vyzvala dojatého Margitu, sedícího mezi publikem, aby se přidal a spontánně zazpíval. „Myslím Štefane, že jsi nedílnou součástí Hančina života a že bys prostě zazpívat měl,“ vyzvala dál Absolonová slavného operního pěvce. 

Ten po krátké chvíli kývl a prodral se davem na pódium za obrovského potlesku fanoušků. Dojatý Margita musel tuto nečekanou a opravdu emotivní výzvu chvíli rozdýchávat. „Po tomto všem, teda nevím,“ snažil se zadržet marně slzy Štefan Margita. Nakonec vystřihl nádhernou píseň Neodcházej, má lásko, noc je věčná, kterou o Haně Zagorové složil Michal Kindl.