Tipy, jak ušetřit čas a peníze na dovolené: Zkuste last minute nebo víkendové pobyty

Person Scuba Diving
Foto: Pixabay/Public domain
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieNakupování

Last minute

Přemýšlíte, zda se vám vyplatí koupit si dovolenou s předstihem, nebo počkat na tu správnou last minute nabídku? First Moment slevy jsou často mnohem vyšší než ty nabízené na poslední chvíli a navíc máte na výběr ty nejlepší hotely. Tuto zkušenost máme zejména v případě dovolené s malými dětmi, kdy jsou rodinné pokoje vyprodány jako první. I když prázdninový výprodej First Moment začíná až v prosinci, slevy jsou stále velmi zajímavé a ceny stále přijatelné.
Náš tip? Vyberte a rezervujte si letní dovolenou co nejdříve. Vysněná nabídka Last Minute totiž vůbec nemusí přijít.

Kdy vyrazit na cestu?

Zkušení dovolenkáři v posledních letech objevují sladké kouzlo cestování mimo hlavní sezónu, nazývanou také ramenní sezóna. Pokud patříte k lidem, kteří mají rádi krásné pláže jen pro sebe, dovolená na začátku léta nebo na podzim bude pro vás to pravé. V mnoha destinacích je velmi pěkné počasí již v květnu a příjemné teploty vydrží až do října. Vyhnete se tak hordám turistů, nemluvě o cenách, které jsou mimo letní prázdniny mnohem nižší.

Blízko exotiky

Nejoblíbenějšími prázdninovými destinacemi Slováků zůstávají Turecko a Egypt. Turecko je skvělou volbou, pokud hledáte krásné a dlouhatánské písečné pláže, špičkové služby all inclusive a jedinečné turecké lázně, které jsou často součástí hotelových resortů. Egypt potěší zejména ty, kteří se rádi vyhřívají pod africkým sluncem nebo si užívají podmořského života. I když nemáte potápěčský kurz, postačí vám šnorchl a brýle. Korálové útesy jsou často kousek od hotelové pláže a jsou plné těch nejbarevnějších ryb. Pokud toužíte po nezapomenutelném zážitku, vydejte se na výlet k majestátním pyramidám, na plavbu po Nilu nebo do Údolí králů.

Putování uličkami

Kroky mnoha cestovatelů vedou nejen na pláž, ale také do (ne)evropských metropolí, které svou atmosférou uchvátí každého. Vždyť koho by nebavilo procházet se starobylými uličkami, vychutnávat si lahodnou kávu při nákupech nebo nasávat trochu kultury ve slavné umělecké galerii?

Tropické ráje s palmami a kokosovými ořechy

Lákají vás exotické krajiny jihovýchodní Asie, Blízkého východu, Afriky nebo Karibiku? Dovolená v těchto destinacích už nestojí tisíce eur. V Pelikánu neustále sledujeme speciální akce a výprodeje letenek a připravujeme pro vás jedinečné nabídky vlastních pobytových balíčků, jejichž ceny vám vykouzlí úsměv na tváři. Vyberete si ostrov surfařů a všech milovníků – Bali, nezapomenutelný Zanzibar nebo krásné pláže v Thajsku? S naší dovolenou zažijete luxusní Dubaj nebo Omán za skvělé ceny a zjistíte, že na Seychelách můžete strávit dovolenou za méně než tisícovku. Horké novinky a náš tip? Jedna dovolená, na které navštívíte více míst.

Víkendové pobyty

Je vaším letošním předsevzetím dostat se do kondice? Nechcete jen týden nečinně ležet na pláži pod slunečníkem? Pak pro vás máme něco, co vám udělá velkou radost! Vyberte si z našich FIT pobytů a rozhodněte se pro aktivní dovolenou. Dostaňte se do formy s certifikovaným fitness trenérem nebo načerpejte síly při cvičení jógy za východu slunce. To vše za přítomnosti hřejivých slunečních paprsků, písečných pláží a úžasného mořského vzduchu.