SHEIN: Zkušenosti s nakupováním i kvalitou oblečení

store, clothes, clothing
Pixabay
Zveřejněno dne:

Dále se dozvíte, kolik se platí za poštovné a jak dlouho se čeká, než objednávka přijde? Připojím i své vlastní zkušenosti. Shein je online obchod s módou a doplňky do domácnosti. Jde o čínskou obchodní galerii, která má obrovské portfolio výrobků. Na trhu se poprvé představila jako nováček v roce 2012. Využívá technologii výroby, která si liší od jiných obchodníků. Do výroby oblečení zadává až po samotné objednávce. Předchází tím zbytečnému plýtvání. Skladové zásoby se tudíž zbytečně nevytváří, což je právě pro fast fashion atypické.

Co všechno Shein nabízí a jak si zde objednat zboží

E-shop Shein má opravdu honosnou nabídku výrobků. Vybrat si může opravdu každý. Nezáleží přitom, jaký máte styl. Oblečení i doplňky jsou rozděleny do tří kategorií – pro ženy, pro muže a pro děti. Mimo oblečení mají i doplňky a potřeby do domácnosti. Nechybí ani potřeby pro domácí mazlíčky.

Ženy

Vybírat můžete z velkého množství výrobků, ať už potřebujete vrchní, nebo spodní díly. Kabáty, bundy, šaty, sportovní oblečení, overaly, domácí a noční oblečení. Nebo spodní prádlo či plavky a další plážové oblečení. Pokud plánujete vdavky, zajímat by vás mohly i svatební šaty. Ty na Sheinu také seženete. A to od 10 Eur. Šaty mají pro různé příležitosti, třeba pro družičky nebo na štužkovák.

Muži

I pánové si v módních kolekcích najdou to své. Z toho množství bude přecházet hlava kolem. Pro zjednodušení si můžete vybírat podle kolekcí nebo nejnovějších trendů. Najdete zde samozřejmě i pánské formální oblečení.

Děti

Na Sheinu mají dětské oblečení i doplňky včetně obuvi. A to i pro ty nejmenší drobečky od narození až do 14 let věku.

Domácnost a bydlení

Shein nabízí i spousta potřeb pro příjemné zútulnění domácnosti. Jestliže si své bydlení potřebujete zařídit za pár kaček, směle do toho. Na Sheinu mají ložní prádlo, deky, ručníky, sprchové závěsy. Nebo různé praktické organizéry, úložné boxy. Z kategorie dekorace si vyberete třeba rámy, obrazy, koberce, předložky, potahy nebo závěsy. Osloví i různé zlepšováky, jako bezpečnostní pojistky na nábytek, nábytkové kování, sprchové baterie atp.

Doplňky a potřeby pro mazlíčky

Potřebujete oblečení pro pejsky? Nebo doplňky, hračky, vodítka, postroje, krmítka, misky, pelíšky, nábytek pro zvířata? To všechno tady najdete za hubičku.  Veškeré zboží je velmi přehledně rozděleno do kategorií i podkategorií. Takže se zde i příjemně nakupuje. Přesto je fakt, že u toho strávíte pěkně dlouho. Než si něco vyberete – a za tu cenu si toho vyberete mnohem více – tak si k tomu raději uvařte kafíčko. 

Jak nakupovat na Sheinu?

Objednávky fungují na stejném principu jako v kterémkoliv jiném e-shopu. Před objednáním se ale budeme muset na Shein registrovat. 

 Způsoby, jak platit na Sheinu

Objednávku lze uhradit pomocí:

  • PayPal,
  • platební nebo debetní karty online,
  • bankovním převodem.

Platby na dobírku zatím v rámci ČR nejsou možné. V jiných (pár) státech EU to možné je prostřednictvím služby Klarna. Snad se také brzy dočkáme.

Jak si stojí kvalitou a velikostmi? Jak se to vezme!

Na kvalitu bychom se mohli podívat hned ze dvou úhlů pohledu. Jestli už jste ně kdy zkoušeli objednávat levné oblečení z Číny, třeba z Aliexpress, asi jste byli zklamaní. Pravdou je, že já jsem to kdysi zkoušela taky. Peníze bych do toho už nikdy neinvestovala.  Naproti tomu Shein je jiný. Lidé (i já) si chválí kvalitu zpracování. Jde vidět, že se tam nešije horkou jehlou. Švy jsou pěkné, nitě netrčí, materiály přijatelné. Co je nejvíce lákavé, je asi pestrý výběr moderních a pěkných kousků. Navíc to není nic ohraného, co byste viděli nosit každého druhého (a pak se styděli). Jestliže však chcete oblečení, které vydrží několik sezón, zklamu vás. Jde o fast fashion, takže je to spíše lákadlo na časté střídání outfitů, které chtě nechtě časem vyhodíte.

Závěrečné shrnutí

Tak jaký z toho máte pocit? Bude pro vás recenzovaný Shein tou správnou volbou? Pokud jste se doposud ostýchali, možná jste získali kuráž. Závisí na tom, co od oblečení a dalších drobností z tohoto obchodu očekáváte. Mně osobně se třeba líbí různé vychytávky do domácnosti. Za ty bych tady utratila spoustu peněz, tam se to vyplatí mnohem více. Každopádně doporučuji u každého produktu prohlížet recenze uživatelů. Tím rozhodně nic nezkazíte. Naopak!