Rossmann podvádí své zákazníky a vytváří falešné slevy. Dejte pozor, ať se nenachytáte

Rossmann
Foto: depositphoto.com
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieNakupování

Slevy v Rossmannu jsou falešné

Drogerie Rossmann přišla na trh s další nekalou praktikou. Jak si všimlo mnoho zákazníků, uměle navyšuje ceny a následně dává spoustu výrobků do slev. Jenže když se nad tím pořádně zamyslíte, zjistíte, že toto zboží není zlevněno, ale za cenu, kterou stanovil Rossmann, ho koupíte běžně v jiných obchodech. My jsme udělali menší průzkum trhu a zjistili jsme, že se to děje velmi často.

Běžná praxe nebo nekalý trik?

Mnoho spotřebitelů si všimlo, že těsně před velkými slevovými akcemi dochází v Rossmannu k nárůstu cen některých produktů. Jakmile je slevová akce spuštěna, ceny klesají, ale často ne na úroveň původních cen před zvýšením. Tímto způsobem může zákazník vnímat, že získává výraznou slevu, když ve skutečnosti může ušetřit méně, než by čekal. Jenže pozor na to, slevy nejsou takové, jaké by měly být.

Kde skutečně najdete nejlepší ceny?

Abychom získali jasný obraz o cenové politice Rossmannu, je důležité porovnat je s konkurenčními řetězci. Pokud je tato taktika nafukování cen před slevami běžná i u jiných obchodníků, může to znamenat, že se jedná o obvyklou obchodní strategii, a ne specifickou nekalou praktiku Rossmannu. Jak to prozatím vypadá, tuto strategii ve velkém praktikuje Rossmann a není mu trapně.

Ať už se jedná o strategii konkrétního obchodu nebo běžnou praxi na trhu, je důležité, aby zákazníci byli informováni a věděli, jak rozpoznat skutečné slevy. Dbejte na to, abyste pravidelně sledovali ceny produktů, které často kupujete, a porovnávali je s cenami v jiných obchodech. Pouze tak můžete mít jistotu, že skutečně šetříte. Když se podíváte na to, kolik daný výrobek stojí jinde, a to ještě před akcí, uděláte si ucelený obrázek na tom, jak to vlastně s těmito cenami je.

Ariel v akci, nebo bez akce

Zaměřili jsme se tedy na produkt Ariel, který drogerie Rossmann prodává za původní cenu 999 korun. Když je tedy údajná sleva, produkt u nich stojí 449 korun. Když se však podíváme například na Alegrro, tak si všimneme, že zboží normálně stojí 349 korun, a to beze slevy. Na portálu Mall stojí tyto kapsle v běžné ceně 449 korun.