Prasklo to. Obchodní řetězce přiznali, že od ledna zvýší drasticky ceny potravin. Honem si udělejte zásoby, jinak na to nebudete mít peníze

O ledna zvýší drasticky ceny potravin
Zveřejněno dne:
KategorieNakupování

A je to venku. Obchodní řetězce se doslova pochlubily tím, jak od nového roku zvednou spotřebitelům ceny potravin. Za vše může údajně inflace a ekonomická krize. Jak ukázal průzkum, plno lidí na základní potraviny nebude mít peníze.

Tohle se prostě nedělá. Ale v naší zemi není nic výjimkou. Podle všeho dojde od 1.1.2024 k brutálnímu zdražení potravin, a to i těch, které jsou nezbytné pro základní obživu. Obchodní řetězce se tím doslova chlubí a vůbec jim to nevadí. Už tak jsou v České republice ceny nejvyšší z celé Evropy a budeme i nadále zdražovat. Za vše můžou navíc i nové daně, protože od 1. ledna 2024 má na většinu potravin platit nižší sazba daně z přidané hodnoty. Namísto dosavadních 15 % to bude jen 12 %.

O ledna zvýší drasticky ceny potravin

Zdražení bude opravdu výrazné, a především senioři na některé jídlo nebudou mít peníze. Sazba DPH totiž výrazně ovlivňuje konečnou cenu. Když si k tomu ještě přihodí marži samotný obchodník, ceny budou opravdu astronomické. To zase budeme po celé Evropě k smíchu. Navíc neušetříme ani na nákupech v zahraničí, protože tam už nás nikdo nechce. Krok, který v sousedním Polsku vedl k okamžitému poklesu cen potravin, u nás prodejci využijí k zvýšení svých marží. Přestože zákazníky dlouhodobě ujišťovali, že snížení DPH se projeví ve snížení DPH, opak je pravdou.

Jen nám lžou

Ministr zemědělství České republiky nedávno lakonicky prohlásil, že obchodní řetězce mu sdělily, že nejenže neplánují snížit ceny, ale naopak je zvýší. Jako důvod uvádějí zdražení ze strany dodavatelů, a to až o patnáct procent. Toto tvrzení však mnozí zpochybňují. Vypadá to ale, že bychom se dopředu měli připravit na opravdu těžké časy. Tak levno, jako tu bylo doposud, už nikdy nebude.

Vypadá to, že si z nás všichni dělají srandu. Podle lidí je české vládě úplně jedno, jak na tom lidé budou. Jsou zde totiž skupiny lidí, kteří nemají ani na pečivo. ,,Tohle je hrozné. Naše vláda neřeší, kdo má peníze. Prostě je tu bída, to se ještě nestalo,” napsala rozzuřená čtenářka. ,,Tohle je ostuda našeho státu. Jenom nám lžou a okrádají nás. To se nedělá,” dodala další.

Foto Pixabay