Lidl má pořádný malér. Prodává svým zákazníkům plesnivý sýr. Tak tohle je vážně nechutné

Lidl má pořádný malér
Zveřejněno dne:
KategorieNakupování

Oblíbený německý řetězec Lidl má pořádný malér. Podle nejnovějších informací totiž prodává svým zákazníkům plesnivý sýr a vůbec mu to nevadí. Jeden takový našla i naše redaktorka a rozhodla se oslovit vedoucí prodejny. Výsledek? Žádná omluva, jen ignorace.

Potravinový řetězec Lidl má znovu pořádný problém. V posledních měsících totiž svým zákazníkům prodává zkažené zboží, které může být pro někoho i velmi zdravotně závadné. Teď se to zase týká oblíbeného výrobku všech Čechů, kteří si ho pravidelně kupují. Státní zemědělská inspekce nedávno upozornila na vážnou chybu, které se dopustil obchodní řetězec Lidl. U populárního strouhaného eidamu byl zjištěn výskyt plísně, a to i bez potřeby laboratorního testování. Stačil jednoduchý vizuální průzkum produktu, aby bylo zřejmé, že je něco špatně.

Podle dosavadních informací není potvrzeno žádné pochybení ze strany Lidlu, které by se týkalo špatného skladování nebo prošlého data spotřeby. To by mohlo znamenat, že se chyba stala již ve výrobě a celé dodávky by mohly být touto plísní postiženy. ,,U části z kontrolovaných balení byl pod neporušeným obalem zjištěn na potravině výskyt plísně. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení,” uvádí Státní potravinová inspekce na svém webu.

Lidl prodává plesnivý sýr

Podle dosavadních informací byly o tomto problému informovány všechny pobočky Lidlu, které musely provést hloubkovou kontrolu. ,,Naše prodejna zaznamenala několik problematických sýrů, ale nemůžeme ručit za vše. Zboží dostáváme velkých kamionech a naši prodejci nejsou povinni kontrolovat jednotlivé balení,” prozradila manažerka nejmenované prodejny v Plzni. A o jaký produkt se tedy přesně jedná? Jde o Eidam strouhaný v 200g balení, prodávaný pod privátní značkou Pilos, kterou vlastní sám Lidl.

Výrobek pocházel od německé společnosti Milchwerke Oberfranken. Datum minimální trvanlivosti bylo stanoveno do 12. ledna 2024, což znamená, že informace o pochybení přichází s výrazným zpožděním. Proto se někteří ptají, proč byly informace o zjevném problému, který byl patrný na první pohled, zveřejněny až tak pozdě. V ideálním případě by měla být veřejnost informována mnohem dříve. Pokud navíc máte tento sýr doma, měli byste ho urychleně vyhodit. V lepším případě ho odneste do nejbližší prodejny Lidl a požádejte o vrácení peněz.

foto ilustrační