Klíčová vánoční potravina dochází. Lidé ji nakupují ve velkém. Honem jděte také, jinak na vás nezbyde

Klíčová potravina dochází
Napsal/aIvana
Zveřejněno dne:
KategorieNakupování

Klíčová vánoční potravina je v akci. Lidé se rozhodli, že si udělají zásoby a vyrazili do obchodů. Kdo zaváhá, nic na něho nezbyde. Pak ale neupečete cukroví.

Lidé se rozhodli, že vezmou obchodní centra útokem. Za vše může totiž jedna klíčová potravina, bez které by nemohly Vánoce existovat. Kdo zaváhá, nic na něho nezbyde. Je třeba jednat rychle, protože zásoby jsou čím dál tím menší. Kdo nepůjde včas do obchodu, nebude mít nic.

Klíčová potravina dochází

Řeč je o Heře, kterou téměř každá hospodyňka používá na pečení vánočního cukroví. Kdo si tuto potravinu nekoupí včas, bude mít velký problém. Navíc je Hera v akci, takže se vyplatí nakoupit pár kousků do zásoby. Obchodní centra se navíc rozhodla omezovat zákazníky, kteří kupují i dvě krabice najednou. Na jednu osobu je možné koupit pouze 5 kusů tohoto zboží. Kdo zaváhá, nebude mít nic. Vánoční cukroví si tak neupeče a následně si bude muset koupit drahé.

Téměř v každém supermarketu nyní Hera stojí přibližně 20 korun, což je cena, která se neodmítá. Pokud Hera dojde, bude to důvodem k navýšení cen. Výrobci i obchodníci tuto situaci využívají ke zvyšování svých marží. Zákazníci se obávají právě těchto cenových nárůstů, což je vede k tomu, že začínají nakupovat různé potraviny do zásoby, dokud to ještě jde. A týká se to i másla, které se v posledních dnech objevuje za velmi nízké ceny.