Do Polska už na nákupy nepojedeme. Poláci nás tam nechtějí, a proto začali dělat neskutečné věci. Tak na tohle si dejte pozor

Poláci nás tam nechtějí a udělají proto cokoliv
Foto: Pixabay
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieNakupování

Oblíbená destinace Čechů se uzavírá. Ačkoliv to vypadalo, že jsou Poláci za naše nákupy rádi, už jim s námi došla trpělivost. Jak se ukázalo, Čechy tam nechtějí. Když vidí SPZ s naší značkou, okamžitě ztratí veškeré zábrany.

Někteří lidé mají neustálý dojem, že jejich nákupy v Polsku jsou pro místní lidi záchranou. A to z toho důvodu, že jim vyděláváme peníze. Teoreticky je toto tvrzení pravdivé, a dokonce i některé obchodní řetězce v České republice připouštějí, že pokles jejich tržeb je částečně způsoben častějšími nákupy v zahraničí.

Jinými slovy, Češi převážejí své finanční prostředky za hranice, kde nakupují levnější zboží. Zpočátku by se mohlo zdát, že to nemůže nikoho trápit, ovšem realita je odlišná. Po uplynutí přibližně jednoho roku, kdy Češi stále více vyhledávají nákupy v Polsku, nedošlo k úplnému zavření hranic. Co se však začalo poměrně nedávno dít, vás všechny překvapí. Vztahy mezi Čechy a Poláky jsou napjaté a ukazují, že nejsme vítáni a měli bychom si nakupovat v České republice.

Poláci nás tam nechtějí

A tak se Poláci rozhodli, že udělají všechno proto, aby se českých zákazníků zbavili. Jakmile totiž na parkovišti před nákupním centrem vidí českou SPZ, udělá se jim černo před očima. Lidem pak zůstávají oči pro pláč. ,,Když jsem se vrátil z nákupu, viděl jsem, že mám nějaké píchlé gumy. Ukázalo se, že mi někdo hned tři z nich prostě píchnul,” líčí pan Miloslav. A to potvrzují i pneuservisy, které se v blízkosti hranic s Polskem nachází. Zaměstnanci těchto servisů potvrzují, že jim v posledních týdnech přibývají zákazníci, kteří mají píchlé kola nebo jinak poškozené automobily.

Na některé české zákazníky se však místní oboří přímo v prodejnách. ,,Nakupovala jsem svůj měsíční nákup a pravdou je, že vozík jsem měla nacpaný k prasknutí. Najednou ke mě přistoupil muž a začal mi lámanou řečí vysvětlovat, že kvůli mě a dalším podobným si nemůže nakoupit, protože jsme všechno vykoupili,” vysvětlovala matka samoživitelka, pro kterou jsou levnější nákupy záchranou rodinného rozpočtu.