Apple chystá výrazné změny. Něco takového tu ještě nebylo, to je konec

Apple chystá výrazné změny
Foto: Depositphotos
Zveřejněno dne:
KategorieNakupování

Výrobce mobilních telefonů Apple se rozhodl, že pro své zákazníky připraví pořádnou změnu. Na uživatele mobilních telefonů iPhone čekají velké změny. Tohle je konec všeho.

Společnost Apple dnes odpoledne oznámila, že od příštího roku začne provádět velké změny, které se budou týkat základního softwarového vybavení. Společnost se rozhodla, že začne podporovat komunikační standard RCS. Právě to může znamenat konec zpráv SMS a iMessage.

Majitelé iPhonů moc dobře vědí, že jejich sms zprávy jsou označeny modrou a zelenou barvou. Modrou proto, že komunikují s dalším vlastníkem iPhonu. Zeleně jsou označeny ty zprávy, které jsou odeslány jako běžná sms. Pokud by byl standard RCS zaveden, mohl by otřást všemi komunikačními platformami. Společnost Apple v těchto dnech oznámila, že jej plánuje přijmout během příštího roku.

Apple chystá výrazné změny

Vypadá to tak, že by od příštího roku mohly všechny zprávy na iPhonech a iPadech mít jednu barvu. Společnost by přestala rozlišovat, zda zprávy jsou odeslané přes internet nebo jako běžná textová zpráva. Jakou barvu budou textové mít, ještě není známo.

Od kdy Apple změny zařadí, ještě není jisté. Možná se dotknou už nové šestnácté řady telefonů, jejichž představení je naplánováno na září 2024. Společnost se snažila několik let úspěšně bránit standardnímu systému RCS (Rich Communications Services), který má již dlouho ambice nahradit zastaralé zprávy SMS a MMS.