Velká banka vypekla své zákazníky. Tohle se České spořitelně opravdu nepovedlo, lidé jsou nespokojení

Banka vypekla své zákazníky
Napsal/aMarkéta
Zveřejněno dne:

Ačkoliv se jedná o špičku na českém bankovním trhu, úspěšná banka momentálně naštvala většinu svých klientů. Připravila pro ně totiž od nového roku spoustu novinek, které se většině z nich nelíbí. Na co se tedy musíme připravit?

Česká spořitelna přináší novinku, která zaujme všechny, kdo se zajímají o moderní finanční trendy a digitální bankovnictví. S novým ceníkem a odměnami pro uživatele aplikace George se mění přístup k bankovním službám. Co to tedy znamená? Od začátku nového roku nabízí Česká spořitelna atraktivní podmínky. Každý klient, který do konce ledna začne používat elektronické bankovnictví George, dostane od banky jednorázovou odměnu 500 korun. Tímto krokem banka motivuje své klienty k využívání digitálních a bezhotovostních služeb.

Banka vypekla své zákazníky

Současně došlo k oznámení změn v úročení spořicích účtů. Od 26. ledna se úrokové sazby pro klienty s Plus účtem zvýší na 1,5 % ročně až do limitu 200 tisíc korun. Klienti využívající George mohou dosáhnout ještě vyšších sazeb, až do 5 % ročně, v závislosti na individuálních podmínkách. Nový ceník, platný od 26. ledna, podporuje digitální bankovnictví. Spořitelna zvyšuje ceny některých tradičních služeb, jako jsou papírové výpisy, servisní služby na pobočkách a potvrzovací SMS. Cílem je přimět klienty k většímu využívání digitálních služeb, které jsou často zdarma a pohodlnější.

Chce donutit klienty používat aplikace

Spořitelna dále zdůrazňuje, že používání aplikace George snižuje poplatky a zvyšuje bezpečnost transakcí. Klienti, kteří aplikaci používají pro ověřování transakcí, se vyhnou vyšším poplatkům za SMS kódy. Tato funkce je dostupná všem klientům, kromě těch nad 70 let. Klienti s účtem Standard nebo staršími typy osobních kont mají úrok na spořicím účtu pouze 0,2 %.

To je příležitost pro tyto klienty, aby zvážili přechod na Plus účet nebo začali využívat George pro lepší finanční výhody. Spořitelna navíc dále vyzývá klienty s historickými účty, aby zvážili přechod na modernější účty, jako je Plus nebo Standard, které mohou být za určitých podmínek zdarma. Tento krok je důležitý vzhledem k nadcházejícím změnám v ceníku a úročení.

Foto: Depositphotos, zdroj: Ceskasporitelnacsas