Řidiči mohou ušetřit stovky korun. Zaručený trik funguje, zkuste to také než to zjistí ostatní

Čerpací stanice
Foto: Openverse
Zveřejněno dne:

Dnes má automobil snad každý z nás. Věděli jste ale, že můžete díky jednoduchým trikům ušetřit i stovky korun měsíčně? Stačí proto udělat jen pár základních kroků. Podívejte se na naše rady a šetřete peníze.

Tankování vás může vyjít levněji

V současné ekonomické situaci, kdy ceny paliv stále stoupají nahoru, je tankování pro řidiče velkou finanční zátěží. Každým dnem se obáváme, kolik zase bude benzín nebo nafta stát. Jak efektivně šetřit na palivu v těchto náročných dnech? Nabízíme vám konkrétní rady, které jsou zaručené. Tankování se tak nemusí stát noční můrou.

Ceny pohonných hmot stoupají rekordním tempem a v tuto chvíli se průměrná cena benzinu a nafty v České republice pohybuje kolem 40 korun za litr. Mnoho řidičů tak aktivně hledá způsoby, jak minimalizovat výdaje za spotřebované palivo. Existuje řada ověřených postupů, díky nimž lze při nákupu benzinu a nafty ušetřit významné částky. Pokud jste ještě s těmito postupy nezačali, nyní je vhodná doba je vyzkoušet.

Efektivní strategie plánování

Mnozí z nás vědí, že čerpací stanice umístěné na dálnicích obvykle nabízí mnohonásobně vyšší ceny oproti těm v menších městech a vesnicích. Aby však motoristé objevili ty nejlepší nabídky, mohou využít různé specializované mobilní aplikace, jako jsou iPumpuj, Pumpdroid, mbenzin či nástroje v aplikaci Mapy.cz.

My osobně zkoušíme vyhledávač Google, kde jednoduše napíšeme klíčové slovo “Nejlevnější benzín v Plzni.” Následně si porovnáme cenové nabídky a vyrazíme tam, kde se to finančně vyplatí. Dále může být velmi prospěšné znát i fyzikální vlastnosti paliva. Například kapalné palivo se za nižších teplot expanduje, což znamená, že v chladnějších ranních hodinách získáte více paliva za stejnou cenu. Tankování se tak může stát i oblíbenou a finančně nenáročnou činností.

Využijte slevy

Mnoho čerpacích stanic, podobně jako supermarkety, nabízí různé promo akce a věrnostní programy. Například benzinka Shell má pro své zákazníky připravenou mobilní aplikaci, kterou můžete využít nejen na on-line placení, ale také na sbírání bonusových bodů.

Další benzinové pumpy, jako je Orlen, Moll a OMW často nabízí velmi atraktivní slevy i mobilní aplikace pro své stále zákazníky. Doporučujeme sledovat akce čerpacích stanic, kde rádi a často tankujete. Samozřejmě, způsob, jakým řídíte, může také výrazně ovlivnit spotřebu paliva a tedy i vaše náklady. Dávejte vždy pozor na to, aby vaše jízda byla co nejúspornější.