Stát rozdává peníze. Stačí podat žádost a jsou vaše. Konejte však rychle, dokud je možnost

Stát rozdává peníze.
Foto: Depositphotos.com
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:

Napadlo by vás někdy, že stát začne rozdávat peníze? A k tomu téměr zadarmo a bez práce? Stačí si jen podat žádost, vyplnit několik papírů a do několika dnů jsou peníze na vašem účtu. Je to hrozně jednoduché a následně je všem jedno, na co je použijete.

Stát rozdává peníze

Není třeba si nic nalhávat, ale v Česku lidé třou bídu. Proč tedy nevyužít možnosti a nedostat nějaké ty peníze do rodinného rozpočtu navíc? Pokud máte už delší dobu chuť vylepšit si své bydlení, neváhejte a podejte si žádost. Jedině tak můžete získat nějaké peníze navíc. Na co je pak použijte, je všem jedno.

Navíc zdražování postihlo hlavně základní potřeby, jako jsou energie a potraviny. I když existují podpůrné programy, například příspěvek na bydlení, který využívá stále více domácností, často se tyto finanční prostředky vynakládají na základní životní náklady. Co však může dělat rodina, která by ráda investovala do zateplení domu nebo jiných energetických úspor, ale nemá na to potřebné finanční prostředky?

Podejte žádost a peníze jsou na účtu

Existuje zde řešení, o němž se tolik nemluví. Stačí si požádat o dotaci Nová zelená úsporám, která zajistí lidem státní příspěvek na nové bydlení. Pokud máte doma například stará kamna, můžete si je pomocí tohoto programu vyměnit za tepelná čerpadla nebo solární panely. Stát jde se svou štědrostí ještě dál.

Pokud si na svém domě chcete zateplit fasádu, středu, udělat nová okna, vchodové dveře nebo podlahy, vše je vám dovoleno. Stát poskytuje jednorázový příspěvek ve výši 150 tisíc korun na tyto úpravy. Tento příspěvek lze kombinovat s dalšími dotacemi, přičemž má nárok každý, kdo čerpal příspěvek na bydlení od 12. září loňského roku. Pokud tedy plánujete menší úpravy, směle do toho.