Stačí jedna banální chyba a ihned přijdete o 800 000 Kč. Dozvíte se to, když u vašich dveří zazvoní exekutor

Jedna banální chyba.
Foto: Unsplash
Zveřejněno dne:

Ti, kteří vlastní občanský průkaz, by si měli uvědomit, že by ho měli mít stále u sebe. Tento doklad je totiž velmi snadno zneužitelný. Lidé poté přijdou o velké peníze a dozví se to v ten moment, kdy u nich doma zazvoní exekutor.

Jedna banální chyba

Stačí opravdu jedna banální chyba a přijdete o všechno. Své o tom ví i muž z Prahy, který ve svém zaparkovaném autě nechal doklady. Kromě toho, že si jenom na chvilku odběhl, ho tato chvilka stála téměř milion korun.

Muž totiž ve svém autě nechal doklady a klíče od domácnosti. Zloději se mu tak rázem podívali do bytu a vzali vše, co se jim líbilo. A ještě si na něho stihli vzít úvěr. To muž zjistil až v ten moment, kdy u jeho dveří zazvonil exekutor.

Mohl si za to sám

V okamžiku, kdy dvaačtyřicetiletý muž oznamoval na policejní služebně vloupání do vozidla, netušil, že si v ten samý okamžik na jeho odcizené doklady neznámý muž založil několik účtů v bance. Prostřednictvím internetového bankovnictví na jednom ze založených účtů posléze dosud neznámý pachatel zažádal o půjčku ve výši osmi set padesáti tisíc korun,“ informovala na webu Policie České republiky mluvčí Eva Kropáčová. 

Jenže tento muž takové štěstí neměl. Kromě toho, že mu zloději doslova vyluxovali účet, si na něho vzali i úvěr. On tak musí doufat, že je policie dopadne. Jinak bude do konce života splácet tak velkou částku peněz. A to jen kvůli své vlastní vině. V dobách internetu je totiž zřízení půjčky na druhou osobu velmi jednoduché. Je třeba být opatrný a své doklady nenechávat bez dohledu.